На Миколаївщині два села доєдналися до ініціативи "Сади перемоги"

Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Два села на Миколаївщині доєдналися до всеукраїнської ініціативи "Сади перемоги". Висаджували фруктові дерева, а також картоплю, цибулю, часник, моркву та буряк.

За висадкою садів спостерігали кореспонденти Суспільного.

Катерина від початку повномасштабної війни виїхала з міста до села. Дізнавшись про акцію, прийшла на допомогу.

"Нам довелося їхати з міста і я дізналася, що тут відбувається така акція. Я із задоволенням прийшла допомогти. Ми садили сьогодні картоплю. Я хочу віддячити за гостинність, за допомогу нам, за те, що дали житло. Тому хочу брати участь і надалі в подібних акціях, робити свій внесок", — розповіла Катерина.

Катерина допомагає у висадці "Саду перемоги". Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

"Сад перемоги" селяни висадили на пришкільній території. Присвятили майбутній перемозі української армії над російськими окупантами. Працівниця закладу Надія говорить, врожай дозволить забезпечити не лише школярів, а й підтримати українців з інших областей та переселенців.

"Посадили картоплю, цибулю, часник, щавель, кріп, огірки. Раніше посадили фруктові дерева: яблуньки, черешні, вишня, персик. Разом будуватимемо перемогу. Свято віримо, що все буде Україна", — сказала Надія.

Місцеві жителі готують місце для висадки. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

На одній із вулиць іншого села, яке також доєдналось до акції, люди з лопатами та відрами прийшли висаджувати алею із різних дерев. Тут і липа, і горіх, і яблуня. Посадила п’ять кущів місцева жителька Аміна. Допомагали дівчині тато та мама.

"Потрібне озеленення природи у такий важкий час. Ми знаємо, що зараз горять ліси, горять посадки. Ми хочемо допомогти природі", — сказала Аміна.

Люди саджають дерева у рамках акції "Сади перемоги". Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Ініціаторкою акції виступила жителька села Євгенія.

"Я просто давно думала посадить цю алею. Думала зі своїми дівчатами, онуками, а тоді поговорила з дівчатами і кажу: "Давайте зберемось, посадимо цю алею. Саджатимемо, хто що принесе". Ми просто вирішили посадити тут, тому що село вимирає. Хочеться, щоб село не вмирало", — сказала Євгенія.

На алеї висадили понад 20 молодих дерев. Євгенія говорить, у такий нелегкий час для України хочеться плідно використати кожен клаптик землі задля спільної перемоги.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!