У Кривому Розі відбулася акція Save the military of Mariupol на підтримку бійців, заблокованих у Маріуполі

Суспільне Дніпро

У Кривому Розі 7 травня відбулася акція Save the military of Mariupol. Її ініціювали рідні та близькі військовослужбовців, які зараз перебувають в заблокованому російськими військами Маріуполі. За підрахунками Суспільного, у ній взяли участь близько 30 людей.

Суспільне Дніпро

Люди принесли плакати із закликами про допомогу, на деяких розмістили світлини бійців ЗСУ, які заблоковані російською армією в Маріуполі.

Суспільне Дніпро

За словами учасників, захід провели, аби привернути увагу влади, міжнародних організацій та світових лідерів до організації евакуації цивільних та захисників Маріуполя. Серед військових у заблокованих в сховищах «Азовсталі» багато криворіжців, говорили вони, між тим інформації про їхнє самопочуття, забезпечення їжею, вдою та медикаментами немає.

Як розповідали рідні бійців, у них немає ніяких вірогідних даних про те, як там зараз: у родичів постійно ввімкнені чати, соцмережі, де є профілі бійців, але інформація про активність профілю у багатьох не оновлюється останні три тижні.

Суспільне Дніпро

Учасниця акції Галина розповіла, що не має зв'язку із сином у Маріуполі з 30-го березня. Жінка закликає міжнародні організації врятувати людей: дітей, дорослих та військових.

"Чому, чому ніхто не може їх врятувати? Як таке може бути в наш час? Як?" – сказала вона на акції.

Дружина бійця Анастасія оприлюднила звернення до представників Міжнародного товариства Червоного Хреста та ООН, до керівників іноземних держав з вимогою "терміново вивезти військових і цивільних з "Азовсталі" на територію третьої держави".

Учасники акції закликали українців підписувати петицію. Завершилась акція хвилиною мовчання під реальний звук сирен повітряної тривоги.

Що відомо

  • Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%. Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ.
  • Українські військові зокрема полк "Азов" тримають оборону на території комбінату "Азовсталь". Спротив українських військових на "Азовсталі" зриває оперативні плани РФ на півдні Донбасу, повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.
  • Водночас серед військових є поранені. Люди помирають через відсутність антибіотиків. Замкомандира "Азову" закликав Зеленського і світових лідерів евакуювати не тільки цивільних, а й поранених солдат.
  • На "Азовсталі" є цивільні, від початку вторгнення Росії люди прийшли до комбінату в укриття. Деякі люди живуть у підвалах з кінця лютого.
  • 30 квітня з заводу "Азовсталь" вивели 20 цивільних — жінок та дітей. Їх евакуювали до Запоріжжя. 3 травня до Запоріжжя прибула перша евакуаційна колона.
  • 6 травня вранці глава Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з маріупольського заводу "Азовсталь" вдалося евакуювати майже 500 цивільних і евакуація триває.
  • Загалом там може бути близько тисячі цивільних.

Війна. Усі новини

Читайте також

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро