"Вже прощалися з нами": у Черкасах родичі захисників Маріуполя просили врятувати рідних

Суспільне: Черкаси

На Соборній площі у Черкасах зібралися родичі бійців полку Азов та інших військових, які нині боронять блокадний Маріуполь. Вони записали відеозвернення, в якому просили врятувати людей із блокадного міста.

Організаторка акції Ольга Литвин, розповіла, що схожі заходи відбулися в інших містах:

"Цю акцію ми збираємо в різних містах. Говорили з ООН, із пані Верещук. Мій хлопець знаходиться зараз у Маріуполі. Вчора вони з нами вже прощалися. Зараз ми хочемо просити доправити їх до третьої країни", — пояснила Ольга.

Суспільне Черкаси

За словами Ольги, люди у підвалах "Азовсталі" помирають щогодини, дуже багато поранених, понад пів тисячі:

"Ми хочемо, щоб нас почули і щоб люди не боялися говорити про геноцид українців, тому що він наразі там є. Там багато молодих хлопців, у яких маленькі діти, вагітні дівчата. Дитині одноголосно з хлопців, які нещодавно загинув, виповнилося лише 20 днів".

Суспільне Черкаси

Рідний брат черкащанки Тетяни воює в Азові.

"Я знаю, що уже йде визволення мирного населення. Але там ще дуже багато захисників, які потребують негайної допомоги. Вони поранені лежать на підлозі, там немає ні медикаментів, нічого", — зазначила вона.

Суспільне Черкаси

Із братом, зі слів дівчини, вона спілкувалася давно.

"Коли писав востаннє, то прощався з нами всіма. У них уже немає сил, хоч вони борються до останнього", — розповіла вона.

Суспільне Черкаси

24-річний син черкащанки Ганни в Маріуполі був із перших днів. Там він загинув, і жінка не може забрати його тіло, щоб поховати. Якщо не будемо виходити і говорити ми, то хто буде? Мені пишуть люди з інших країн, там дівчата виходять під посольства Туреччини, стоять на колінах і просять врятувати наших хлопців", — сказала вона.

Суспільне Черкаси

Учасники акції записали відеозвернення до президента Туреччини Ердогана і Папи Римського, в якому закликали розпочати негайну процедуру "extraction"Процедура extraction або ексфільтрації передбачає вивезення, виведення військових та цивільних з місця бойових дій у безпечну зону (в цьому випадку — на територію третьої держави). — евакуювати всіх цивільних, поранених, тіла загиблих та всіх військовослужбовців України, які ще живі, із Маріуполя.

Суспільне Черкаси

Такі акції, за словами Ольги, були в рідних містах і триватимуть вони доти, поки не вдасться вивезти людей із блокадного міста.

Що відомо

  • Маріуполь є однією з найгарячіших точок війни Росії проти України. Місто перебуває в облозі з початку березня, російські війська контролюють частину його території. Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей.
  • Українські військові тримають оборону на території комбінату "Азовсталь", по якому російські окупанти продовжують завдавати бомбові удари. Там перебувають мирні жителі та українські військові.
  • 30 квітня з заводу "Азовсталь" у Маріуполі вивели 20 цивільних — жінок та дітей. Їх евакуювали до Запоріжжя.
  • 1 травня президент Володимир Зеленський заявив, що з території заводу "Азовсталь" вдалось евакуювати сотню цивільних.
  • 2 травня після часткової евакуації мирних жителів з території металургійного комбінату "Азовсталь" у Маріуполі армія Росії знову обстріляла територію заводу з усіх видів озброєння.
  • 3 травня до Запоріжжя прибула евакуаційна колона з людьми, які протягом двох місяців рятувалися разом з українськими військовими у підземних сховищах "Азовсталі" від бомбардувань та артобстрілів збройних сил РФ.
  • 3 травня полк "Азов" повідомив, що російські війська почали штурм "Азовсталі", де перебувають цивільні та українські військові.
  • РФ заявила про початок штурму "Азовсталі" в Маріуполі. На території підприємства був вибух
  • За даними влади Маріуполя, російські окупанти завезли у Маріуполь мобільні крематорії. У блокадному Маріуполі залишається ще 130 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ.
  • Люди помирають через відсутність антибіотиків: лікар закликав владу Туреччини допомогти вивести людей з Азовсталі

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також