Омбудсмен відреагувала на висловлювання Марцінківа про те, що "гей не може бути патріотом"

Фото: Facebook/Людмила Денісова, Руслан Марцінків

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова відреагувала на висловлювання міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа в інтерв'ю щодо того, що "гей не може бути патріотом". Вона вимагає публічного вибачення.

Про це Людмила Денісова повідомила у своєму Telegram-каналі.

"Такі гомофобні висловлювання є забороненими антидискримінаційним законодавством України й у мирний час. Сьогодні, коли українське суспільство демонструє безпрецедентну єдність в забезпеченні відсічі збройної агресії Російської Федерації проти нашої Батьківщини, поширювати мову ворожнечі, ділити українців на "патріотів" та "не патріотів", публічно висловлювати свої упереджені судження щодо окремих категорій громадян – категорично неприпустимо!" — йдеться у дописі.

Денісова заявляє, що представники ЛГБТ-спільноти захищають Україну: воюють на передовій, волонтерять, надають гуманітарну допомогу, фіксують воєнні злочини РФ. Такі висловлювання Руслана Марцінківа принижують їхню честь і гідність.

Омбудсмен написала, що направила подання Руслану Марцінківу з вимогою публічно вибачитися за гомофобні висловлювання та надалі дотримуватися вимог антидискримінаційного законодавства.

Також Людмила Денісова звернулася до голови Національної поліції України з проханням провести перевірку та вжити відповідні заходи.

Що відомо

В інтерв'ю, яке 30 квітня опублікували на YouTube-каналі "Розмова" ведучий запитав міського голову Івано-Франківська Руслана Марцінківа, чи змінив він свою думку про те, що "гей не може бути патріотом".

Руслан Марцінків відповів: "Я християнин. Я — за християнські цінності, за родинні цінності. Я ніколи від своїх християнських цінностей не відмовлюся".

Ведучий запитав, чи все ж "підписується під цією цитатою" Руслан Марцінків.

"Я неодноразово про це казав, це дуже всім цікаво", — відповів міський голова.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!