У Житомирі відновили роботи з будівництва тролейбусної лінії у мікрорайон Мальованка

мікрорайон Мальованка, Житомир, 5 травня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

У Житомирі відновили роботи з будівництва тролейбусної лінії у мікрорайон Мальованка. Про це Суспільному розповів заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

За його словами, роботи з будівництва тролейбусної лінії планують завершити до серпня 2022 року.

"Ми відновили роботу з нашою підрядною організацією, – каже Олександр Шевчук. – Європейський банк реконструкції та розвитку погодив нам продовження робіт, підписали додаткову угоду на продовження робіт з будівництва цього об'єкта і з другого травня вже почали працювати. Тут були всі інженерні служби. Погодили встановлення опор. Продовжуємо роботи з будівництва лінії. Термін виконання робіт продовжили до кінця серпня".

Олександр Шевчук. мікрорайон Мальованка, Житомир, 5 травня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

мікрорайон Мальованка, Житомир, 5 травня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

За словами Олександра Шевчука, бюджет робіт з будівництва тролейбусної лінії не змінився.

"У нас загальна сума не змінюється в межах існуючого бюджету, – каже Олександр Шевчук. – Це грантові кошти, які ми отримуємо від Європейського банку реконструкції та розвитку на будівництво лінії. Зараз використовуємо з цих коштів тільки авансовий платіж і проплата була лише за матеріали, це третя частина від всієї суми. Загальний бюджет у нас – півтора мільйона євро".

мікрорайон Мальованка, Житомир, 5 травня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Нині працівники підрядної компанії працюють над встановленням електроопор на розворотному кільці поблизу взуттєвої фабрики на Мальованці.

"Ще до війни виконали роботи з закладення кабельних ліній, – каже представник компанії підрядника Максим Гацула. – Нині виконуємо велику ділянку робіт з монтажу опорної частини. Сьогодні робитимемо монтаж опор. Роботи обов'язково будуть завершені, хіба що війна нам заважатиме, але ми мобілізували всі сили для подальшої роботи".

Максим Гацула. мікрорайон Мальованка, Житомир, 5 травня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

мікрорайон Мальованка, Житомир, 5 травня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомирянка Неля Любарець, яка працює на Мальованці, каже, що тролейбусний маршрут у цей мікрорайон необхідний, адже зараз є лише маршрутне сполучення з центром міста.

"Дуже позитивно ставимося до будівництва тролейбусної лінії, всім приємно, що всі працюють, всі радіють, – каже Неля Любарець. – Мальованка давно цього чекала. Нам обіцяли це ще до Нового року, але не трапилося. По всьому місту жителі можуть добратися будь-куди комунальним транспортом, а на Мальованці немає такої можливості. Тепер всі пенсіонери та інваліди радіють, це – добра справа".

Неля Любарець. мікрорайон Мальованка, Житомир, 5 травня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Що відомо

  • 26 січня 2021 року в Житомирській міській раді підписали контракт з будівництва нової тролейбусної лінії до мікрорайону Мальованка. Сума контракту – 1 мільйон 569 тисяч євро.
  • 8 квітня в етері "UA: Українського радіо "Житомирська хвиля" начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міськради Костянтин Підпокровний розповів, що новий тролейбусний маршрут до мікрорайону Мальованка планують запустити з 1 вересня 2021 року.
  • 14 квітня міська рада повідомила, що нова тролейбусна лінія у мікрорайон Мальованка має запрацювати до кінця 2021 року.
  • 12 червня Костянтин Підпокровний розповів, що працівники почали прокладати електромаршрут на Мальованку.
  • 18 червня очільник Житомирського ТТУ повідомив, що вони завершують прокладання високовольтного кабелю для майбутньої тролейбусної лінії.
  • У Житомирі жителі вулиці Героїв Пожежних протестували проти будівництва нової тролейбусної лінії.
  • У Житомирі будівництво нової тролейбусної лінії на Мальованку планують завершити навесні 2022 року.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!