Проблеми із соцвиплатами та зірваний курортний сезон — голова Кирилівки розповів про ситуацію в селищі

Фото з веб-камер Кирилівки. Коса Пересип

Після визволення з російського полону, про яке стало відомо 23 квітня, селищний голова Кирилівки, що в тимчасово окупованому Мелітопольському районі, Іван Малєєв повернувся до виконання своїх посадових обов'язків.

В інтерв'ю "Українському радіо Запоріжжя" селищний голова розповів про актуальну ситуацію в населеному пункті.

Про російських військових

За словами Івана Малєєва, ситуація в Кирилівці наразі спокійна. Тут не ведуться бойові дії, час від часу територію відвідують окупанти:

"На території Кирилівської громади немає сьогодні, не присутня ні техніка, ні військові. Час від часу наїжджають, заїжджають, перевіряють, дивляться. Були так звані "зачистки", тобто облави — ловили браконьєрів. Було таке у нас саме того дня, коли я потрапив у полон".

Раніше Суспільне повідомляло, що 17 квітня колона військової техніки російської армії заїхала на територію Кирилівки. Згодом стало відомо, що селищного голову Івана Малєєва окупанти вивезли в невідомому напрямку.

Про гуманітарну ситуацію

За словами селищного голови, місцеві комунальні служби справляються зі своїми завданнями. Проте, є нестача кадрів, через те що багато людей виїхали на безпечніші території. У магазинах є продукти, а от із медикаментами ситуація складніша:

"Налагодили невеликі канали — даємо свій транспорт, людей, їдемо беремо. Потрохи завозимо", — зазначає Іван Малєєв.

Він також наголошує, що в Кирилівці є значна проблема із соціальними виплатами, особливо тими, які проводяться через пошту, це зокрема пенсії.

Про коридори для евакуації

Іван Малєєв розповів, що Запорізька облвійськадміністрація уже двічі домовлялася про коридори для евакуації із Кирилівки. Минулого разу із селища двома автобусами виїхали 29 людей, а назад цим транспортом відправили гуманітарну допомогу.

Селищний очільник каже, що суттєвого скорочення населення не відчувається, адже до населеного пункту приїжджають друзі та родичі місцевих мешканців, та інші люди, що евакуюються з небезпечних територій.

"У нас були біженці з Маріуполя. Багато також людей їдуть з Полог, Токмака, де активні бойові дії. На 60% баз відпочинку є якийсь рух — люди зупиняються живуть", — зазначає він.

Про курортний сезон

Зазвичай у травні в Кирилівці починається сезон, проте цього року туристів немає. Іван Малєєв каже, що більшість баз відпочинку залишаються в хорошому стані, там чергує охорона.

"Погода дозволяє, все дозволяє, але виходиш на вулицю — вулиці пусті. Люди всі сидять вдома, нікуди не виходять. Тому, все дуже плачевно. Бази відпочинку на місці, руйнувань ніяких немає", — зазначає він.

Іван Малєєв підкреслює, що не покидав громаду і працює на своєму робочому місці, також цілодобово чергує селищна рада.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram