Фольклорно-інструментальна музика та народний спів. На Миколаївщині триває конкурс імені Аркаса

Фото: Суспільне Миколаїв

На Миколаївщині з першого до тридцятого травня триватиме конкурс фольклорно-інструментальної музики та народного співу імені Миколи Аркаса. Захід відбувається в онлайн-форматі.

Про мету конкурсу та організаційні моменти кореспондентам Суспільного розповів президент Миколаївського обласного благодійного фонду "Дітям України" Юрій Діденко.

"Мета конкурсу — популяризувати на теренах Миколаївщини українську фольклорно- інструментальну музику та народний спів. Організатори конкурсу: міськвиконком, Миколаївський фонд "Дітям України", департамент науки, освіти та молоді облдержадміністрації, Народний Рух України", — зазначає Юрій Дуденко.

Учасниками можуть стати учні шкіл, інтернатів, позашкільних закладів, музичних шкіл та закладів вищої освіти, дошкільних закладів.

Конкурс триває у номінаціях:

  • фольклорно-інструментальної музики — ансамблі,
  • фольклорно-інструментальної музики — солісти (сопілка, бандура інше)
  • народний спів — гурти,
  • народний спів — солісти.

Зі слів Юрія Діденка, конкурсанти можуть виконати одну композицію фольклорно-інструментального змісту або народну пісню в номінації.

"Попри війну ми вирішили не скасовувати наші традиційні щорічні творчі конкурси, так ми трохи відволікаємо дітей від усіх цих жахів війни. Діти — це світле майбутнє України, заради якого ми зараз воюємо, заради якого наші воїни б'ються до останнього. Все, що ми робимо сьогодні, це в ім'я наших дітей", — розповідає Юрій Діденко.

Читайте також: ""Співограй" на Миколаївщині. У пісенному марафоні взяли участь 15 хорів"

За його словами, організатори конкурсу сподіваються на активність учасників. У 2021 році їх було майже сто.

"У березні ми проводили наш традиційний конкурс читців патріотичної поезії імені Тараса Шевченка, учасників було дуже мало, не більше двадцяти. Але тоді це були перші тижні повномасштабного вторгнення російських військ, була певна розгубленість, паніка. Зараз трохи інша ситуація. Ми б хотіли побачити більшу активність", — каже Юрій Діденко.

Відео виступу можна подати до 25 травня, голосування триватиме до 30 травня.

Юрій Діденко зазначив, що переможців за кількість переглядів нагородять відзнакою "Зірка Youtube" І-ІІІ ступеня.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.