Шлях до Сонця. Графічна дизайнерка з Миколаївщини розповідає про війну через картини

Фото: Марина Серьогіна/Instagram

Марина Серьогіна — графічна дизайнерка, яка до повномасштабного вторгнення Росії в Україну займалась створенням поліграфічної продукції та друкованих книжок. Наразі дизайнерка зображує образи війни у своїх роботах.

Про творчість мисткиня розповіла кореспондентці Суспільного Світлані Вовк.

Дизайнерка родом з Очакова, де і зараз перебуває. Навчалась та працювала у Миколаєві. Як дізналася про війну, Марина Серьогіна каже, пам’ятає досконало.

"В ніч проти 24 лютого була велика тривожність, наче щось може статися жахливе. Тож довго не могла заснути й постійно прокидалася. Десь о шостій ранку мамі подзвонив її брат з Херсона і сказав, що їх вже обстріляли й почалось вторгнення. Ми встигли після цього зробити сніданок, як поруч із домом прилетіла ракета, потім ще одна. Від вибухової хвилі було відчуття, наче ракета потрапила у наш будинок", — згадує Марина.

Зображення дизейнерки. Фото: Марина Серьогіна/Instagram

До війни Марина не малювала кілька місяців. За її словами, це був "артблок", а може, творча криза. Спочатку війни почала змушувати себе робити хоч щось, що пов’язане з професійною діяльністю, оскільки завдяки творчості могла розповісти іншим, що насправді відбувається в Україні та в Очакові зокрема.

"Коли почалась війна — це єдине, що в мене залишилось. Спочатку я себе змушувала робити хоч щось, хоч якось. Бо просто неможливо мовчати та не розповідати про те, що відбувається. Я не могла піти зі зброєю у руках до армії. Проте я маю невеличку аудиторію, більшість з якої люди за межами України. І я могла через них передати світу, щоб він почув і побачив. Щоб не закривав очі", — розповіла Марина Серьогіна.

Роботи Марини Серьогіної. Фото: Марина Серьогіна/Instagram

За словами Марини, через війну вона знов почала писати, але її світосприйняття змінилося разом і з її творчістю.

"Змінились думки усередині. Тож змінилось і те, про що хочеться розповідати. Може б мені й кортіло малювати щось еротичне (що я малювала до війни), щось про природу, про магію. Проте залишу це на час після перемоги, коли про це знов захочеться говорити", — каже дизайнерка.

28 квітня Марина Серьогіна представила своїй аудиторії новий малюнок "Сонце". Розповідає, що спочатку в голові виник образ.

"В конкретній позі дівчина тримає сонце над головою. Це, мабуть, було тоді, коли ми всі прохали закрити небо над Україною. І я думала намалювати як поміж снарядів, що падають з неба, ми все одно всі тримаємо сонце над нашою країною. Як символ того, що усе все одно буде добре", — сказала Марина.

Робота мисткині. Фото: Марина Серьогіна/Instagram

Читайте також: ""Навіть леви стають до зброї": київська мисткиня присвятила серію колажів Миколаєву"

За композицією малюнок Марині нагадує карти таро, де аркан Сонце є одним з найпозитивніших.

"В класичному таро він означає силу, де на зображенні дівчина долає лева. Тож я вирішила, що моя ілюстрація має бути саме про це — про силу всіх наших людей, які щодня роблять все, щоб Сонце сходило над нашою країною", — розповіла Марина Серьогіна.

Малюнок "Сонце". Фото: Марина Серьогіна/Instagram

За словами Марини, в ці часи як ніколи починаєш вірити у божественне та надприродне. Тож, можливо, це буде її внесок в силу та перемогу України.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.