За "нульовим" розмитненням через Волинську митницю ввезли понад п'ять тисяч авто

Суспільне Волинь

З початку дії закону про безплатне розмитнення на час воєнного стану через митні пости на Волині оформили у вільний обіг більш як п'ять тисяч автомобілів на іноземній реєстрації. Про це Суспільному телефоном розповіла речниця Волинської митниці Валентина Черниш.

Оформляти документи на такі авто розпочали з 9 квітня.

Зі слів речниці, найбільше оформили легкових автомобілів – 4 799. Також водії ввезли 188 вантажних автомобілів, 29 причепів чи напівпричепів, 11 автобусів і шість мотоциклів.

Серед цих автомобілів 71 % виготовлені до 2010 року (понад 12 років), 22 % виготовлені впродовж 2010-2015 років, 7 % були виготовлені у 2016-2021 роках. Автівок 2022 року випуску оформили менше ніж 1 %.

Валентина Черниш додала: загалом водіям, які ввезли ці автомобілі через митні пости Волинської митниці, держава надала пільг зі скасування в'їзного мита, ПДВ і акцизного податку на понад 500 мільйонів гривень.

Що відомо

  • 5 квітня Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким на час воєнного стану увесь імпорт звільняється від сплати в'їзного мита, ПДВ і акцизного податку. Після завершення воєнного стану митні платежі за імпорт автомобілів доплачувати не потрібно, – роз'яснив начальник Волинської митниці Микола Татарчук.
  • Станом на 18 квітня найпопулярнішими марками автомобілів, які розмитнили за "нульовим" розмитнення, стали Volkswagen, Renault, Opel та Audi.

Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.