Ми не бачили ні неба, ні сонця з 27 лютого: "Азов" показав відео з дітьми у бомбосховищах на "Азовсталі" в Маріуполі

Полк “Азов” показав відео з українськими дітьми, які переховуються від бомбардувань у підземних сховищах "Азовсталі" у Маріуполі – діти і дорослі, які там перебувають, просять про гуманітарний коридор.

Про це ідеться у опублікованому полком "Азов" відео.

"27 лютого ми пішли з мамою і бабусею із нашого дому. Після цього ми не бачили ні неба, ні сонця. Ми хочемо вибратися на територію України до Львова, щоб усе було безпечно", – розповіла дівчинка.

Жінки, які доглядають за дітьми у підвалі на території підприємства розповіли, що сподіваються на "зелений коридор": "Ми потребуємо допомоги, оскільки знаходимося в епіцентрі подій і не можемо вийти. Моїй дитині потрібно і всім дітям потрібно перебувати на мирній території. Ми потребуємо евакуації з Азовсталі", – розповіла одна. з жінок.

Матері просять про гарантії безпеки в першу чергу для своїх дітей та хворих батьків, які потребують медичного нагляду.

"Діти бояться навіть сходити в туалет, хоча така звичайна життєва потреба. Жодних наших запасів, які ми взяли з собою, вже не вистачає. Зараз ми на межі того, що скоро не зможемо прогодувати навіть наших дітей, яким ми віддаємо абсолютно все", – розповіла жінка.

"Крім героїзації нас, чекаємо, що будуть прийняті якісь рішення" — прикордонник про ситуацію на "Азовсталі"

Що відомо

  • Україна закликає РФ погодитися на гуманітарний коридор для 1000 цивільних, які переховуються від обстрілів на "Азовсталі". Підприємство оточено російськими військами.
  • 20 квітня заступник командира полку "Азов" капітан Святослав Паламар повідомив, що російські військові не припинили спроби штурму "Азовсталі" та не дозволили евакуюватись цивільним, які переховуються у підвалах заводу. Уранці 21 квітня президент Росії Володимир Путін наказав російському міністрові оборони Сергію Шойгу заблокувати "Азовсталь" так, "щоб муха не пролетіла".
  • Маріуполь є однією з найгарячіших точок війни Росії проти України. Місто перебуває в облозі з початку березня, російські війська контролюють частину його території. Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%. При цьому 40% Маріуполя не підлягає відновленню.
  • У блокадному Маріуполі залишається ще близько 130 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ.

Читайте також

"Азов" назвав умову виходу з Маріуполя. Арахамія та Подоляк готові до переговорів у місті

"Ми розуміємо, що буде м'ясорубка" — начальник патрульної поліції Маріуполя про "Азовсталь"

"Все хаотично": росіяни зривають евакуацію з Маріуполя — Верещук

Зеленський назвав два шляхи для деблокади Маріуполя

Війна. Усі останні новини