Працюйте з дому і не женіть на трасах. ЄС закликав громадян економити енергію, щоб зменшити залежність від РФ

Європейська комісія 21 квітня закликала громадян Європейського Союзу більш ощадливо користуватися енергетичними ресурсами з тим, щоб зменшити залежність від нафти й природного газу з Росії.

Про це йдеться в заяві Єврокомісії.

З-поміж заходів, які пропонує виконавчий орган ЄС для громадян, — працювати по можливості з дому, не їхати на великій швидкості на трасах і користуватися потягами замість літаків, якщо існує така можливість.

"Енергоефективність може стати найбільш важливою ініціативою для зменшення нашої залежності від російського імпорту та подолання викликів на енергетичному ринку — як шляхом короткострокової економії енергії, так і через довготривалі заходи з енергоефективності", — кажуть в ЄК.

За розрахунками Єврокомісії, дотримання всіх її рекомендацій дозволить зекономити одному середньостатистичному домогосподарству майже 500 євро на рік. А якщо цих заходів дотримуватимуться в усьому ЄС, він щороку потребуватиме на 220 мільйонів барелів нафти менше.

Це не перша ініціатива Європейського Союзу зі зменшення залежності від російських енергоресурсів.

Так, віцепрем’єр-міністр й міністр економіки Німеччини Роберт Габек закликав німців більш ощадливо ставитися до використання енергоресурсів "на зло Путіну". Це, за його словами, допоможе зменшити залежність Берліна від російських нафти і газу.

А Італія своєю чергою вже домовилася про нарощування імпорту природного газу з Алжиру, Єгипту, Анголи і Конго.

Війна — усі останні новини

Що відомо

  • ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. А проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
  • У березні США та Європейська комісія домовилися, що створять спільну робочу групу для забезпечення енергетичної безпеки України і Європи, а також зменшення залежності Європи від російського викопного палива.
  • ЄС у межах п'ятого пакету санкцій, ухваленого 9 квітня, погодив відмову від російського вугілля, але вона набуде чинності лише із серпня 2022 року. Крім того, ЄС запровадив обмежувальні заходи щодо 217 фізичних та 18 юридичних осіб, зокрема, двох доньок президента РФ Володимира Путіна.
  • Наразі Євросоюз розробляє шостий пакет санкцій проти Росії, який, як запевняють в об'єднанні, передбачає ембарго на російську нафту.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 57. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!