"Книги, дартс та вікторини": у вінницькій багатоповерхівці облаштували бомбосховище з розвагами

Бомбосховище з різноманітними розвагами облаштували у вінницькій багатоповерхівці. Фото: Суспільне

Бомбосховище з настільними іграми та різноманітними розвагами облаштували у підвалі вінницької багатоповерхівки. Мешканці прибрали приміщення за 5 днів: побілили, винесли сміття, зробили освітлення. Про це Суспільному розповіла мешканка будинку Анна.

Раніше у підвалі було холодно та волого. На стінах — пліснява.

"У нас є слабозорі, є незрячі. Слабозорий підхоплює незрячого і допомагає йому йти, відкривають двері. Є людина, яка відчиняє-зачиняє двері, має ключі від підвалу", — каже Анна.

У підвалі поставили полиці з книгами. Їх під час сирен читає одна із жителів будинку — Маргарита. Також вона принесла туди настільні ігри.

"У нас тут, як квартира. Ми тут граємо в телефонах, "крокодила" граємо. Тут веселіше, ніж удома сидіти", — говорить Маргарита.

Фото: Суспільне

Також мешканці облаштували дартс. Разом із дорослими до гри приєднується 8-річний Володимир. Тут, каже, почувається у безпеці.

"Я думаю, що я не в підвалі, а в піраміді єгипетського фараона. Найцікавіше дивитися в когось в телефоні, читати, грати у вікторину", — каже Володимир.

У комірчині одного із сусідів облаштував собі укриття мешканець будинку Богдан. На час війни, той поїхав у село.

"Волонтери допомагають цукерками, є стратегічні запаси солі, цукру. Воду привозять безкоштовно. Сірники, сухий спирт, якщо раптом світло пропаде, чайник є", — розповів Богдан.

Фото: Суспільне

У будинку мешкають багато незрячих. Серед них Дмитро, який втратив зір 2017 року. Своє сховище чоловік називає "міні-купе".

"Матрац сюди почепили з другом. Була полиця для консервації — на ній можна лягти. Столик зробили. На всяк випадок — знизу є консервація, — каже Дмитро, — Можна спокійно посидіти. Не провалиться. Ми ще із собакою спускаємось. Собака знає місце і лягає".

Фото: Суспільне

Сирену у підвалі перечікують переважно мешканці будинку. Якщо когось поруч застане тривога — у прихистку не відмовляють.

Читайте також

  • Вінничанин виготовляє станини під великокаліберні кулемети
  • "Бачила зачистку з власного вікна", — історія військового медика, яка виїхала з Ірпеня у Вінницю