Протягом 17 квітня деяких людей, які намагалися виїхати з України без закордонного паспорта потягом, висаджували на кордоні попри твердження Державної прикордонної служби, що у виключних випадках цей документ не потрібен.
Про це повідомляє пресслужба "Укрзалізниці" у своєму Telegram-каналі.
Перевізник звернув увагу на повідомлення ДПСУ про те, що виїзд за кордон можливий і без закордонного паспорта за певних обставинЯк кажуть у ДПСУ, такі рішення ухвалюють прикордонники на місці. Чим більше документів, виданих державними органами України, зокрема які підтверджують гуманітарну мету поїздки, особа зможе надати на паспортний контроль, тим легше можна прийняти рішення щодо її пропуску. Також прикордонники можуть враховувати, чи велися бойові дії, чи працюють ЦНАПи та інші державні установи в регіоні, з якого прямує людина., але перевізник не отримав відповідних роз’яснень.
"Сьогодні (17 квітня — ред.) вже зафіксовані випадки висадки пасажирів на кордоні. Вважаємо це неприпустимим без прозорого інформування пасажирів і перевізника заздалегідь. Закликаємо колег по держсектору до згуртованості й чіткої комунікації у всьому, що стосується порятунку українців", — підсумовують в "Укрзалізниці".
За останніми даними, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну за кордон виїхали понад 4,7 мільйона українців, здебільшого жінки, діти та люди похилого віку. Чоловіки призовного віку на час воєнного стану перетинати кордон не можуть.
Читайте також
Від війни на Захід. У які країни виїжджають українці, куди там звертатися та який статус отримувати
Вторгнення Росії в Україну, день 54. Текстовий онлайн
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!