У Чернігові збудують новий автомобільний міст, а невеликі відновлять, – Кирило Тимошенко

Автомобільний міст через Десну у Чернігові треба перепроектовувати і збудувати новий. Наразі цим питанням вже займаються проектувальники. Про це у коментарі Суспільному сказав заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко під час робочої поїздки на Чернігівщину.

«Щодо невеличких мостів, в принципі, ми в середньому відновлюємо їх за 2-3 місяці, але тимчасові споруди, через які можна буде їхати, я сподіваюсь, що це 5-7 днів».

Нагадаємо, автомобільний міст, який сполучав Чернігів із Києвом, розбомбили вночі 23 березня. Російські окупанти скинули на нього авіабомби. В результаті удару впали декілька прольотів. Саме цим мостом з Чернігова рухалися евакуаційні рейси та завозилася гуманітарна допомога до міста.

За словами Кирила Тимошенка, вони приїхали в область, аби побачити ситуацію з інфраструктурою та обговорити нагальні питання щодо її відновлення.

«Ми сьогодні приїхали, по-перше, з питань інфраструктури і відновлення роботи всієї інфраструктури, яка є в місті і в області. Проїхали шляхом, які люди зараз повертаються до Чернігова, побачили мости. Ось з нами міністр інфраструктури, він одразу віддзвонюється до міністерства, вже працюють над тим, щоб їх відновлювати, на прикладі, як і Київської області, тому що декілька днів тому були в Ірпені, в Бучі, тимчасові мости і переправи вже зробили, люди можуть проїжджати. Те ж саме і тут будемо робити, саме тому ми хочемо проїхати усі локації і подивитися».

Зараз в регіон щодня привозять гуманітарну допомогу, зокрема їжу та будівельні матеріали, серед яких – фанера та плівка. Вони мають допомогти людям тимчасово відновити свої вікна і повернутися до житла, сказав заступник керівника ОП.

«Є завдання в міського голови і очільника військової адміністрації щодо швидкого відновлення вікон в будинках, де можна просто відновити і вже жити – це найперше, що нам треба зробити. Це ми робимо по всій країні – швидке відновлення саме скла, щоб можна було вже проживати у своїй квартирі».

Як сказав Владислав Атрошенко в ефірі телеканалу «Рада», у Чернігові від дій російських військових постраждали 15-20% багатоповерхівок, 30-40% приватного сектору зруйновано вщент.

Раніше Атрошенко казав, що для підрахунку збитків у Чернігові та інших містах, які найбільше постраждали від дій російської армії, потрібна група кваліфікованих міжнародних експертних організацій.

За словами Тимошенка, наразі президент і керівник Офісу Президента спілкуються з європейськими та іншими партнерами щодо допомоги у відновленні країни.

«Крім озброєння, нас, звісно, турбує відновлення країни. Будемо співпрацювати з партнерами, тому що сама наша країна не зможе це витягнути. Ми хотіли б, щоб кожна країна була відповідальна за якесь з міст або регіонів України, так буде легше і зрозуміліше кожному. Саме над цим працюємо. Президент, я думаю, у найближчі дні буде повідомляти про це».

Читайте також:

У Чернігові залишилась третина жителів і не працює бізнес, — Атрошенко

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!