Луцькі лікарі вперше пересадили нирку. Орган сину віддала матір

Фото: Медоб'єднання Луцької міської громади

Лікарі Медичного об'єднання Луцької міської громади вперше зробили трансплантацію нирки. Орган віддала своєму синові 50-річна матір, – розповів Суспільному заступник директора медзакладу Андрій Смольянінов.

Хлопцеві, якому пересадили донорський орган – 18 років. До операції лучанин більше року був на діалізіДіаліз – метод очищення крові, який широко використовується при нирковій недостатності. .

Світлана разом із сином Андрієм, якому віддала нирку. Фото: Медоб'єднання Луцької міської громади

Як розповів лікар-хірург, який працював у команді трансплантологів Святослав Кропивський, у Андрія (пацієнта – ред.) лікарі діагностували хронічну ниркова недостатність у найважчій стадії.

Трансплантації тривали майже дві години. За цей час медики здійснили забір нирки та пересадку органу.

Бригада медиків, які здійснили трансплантацію. Фото: Медоб'єднання Луцької міської громади

"Підготовка до операції тривала давно. Вони пройшли не легкий шлях, адже, ризики були надто високими. Дату операції переносили тричі. Відбувався постійний моніторинг показників та їх корекція", – каже Святослав Кропивський.

Для трансплантації нирки лікарня задіяла бригаду з п'яти хірургів, двох анестезіологів, молодших медичних сестер. Зі слів лікаря, операція пройшла успішно. "Результат на сьогодні влаштовує повністю. Щодо ризиків. Звісно, вони є, адже, вони є завжди попри бажання та важку працю", – додав хірург.

Фото: Медоб'єднання Луцької міської громади

На запитання Суспільного, чи будуть лікарі медоб'єднання й надалі здійснювати такі операції, Андрій Смольянінов відповів, що все залежить від фінансування. З його слів пересадку нирки від матері до сина медзаклад профінансував за власні кошти.

"Лікарня подала заявку, щоб у майбутньому мати можливість забезпечити подібними операціями всіх охочих. Сподіваємось на позитивний результат міністерства", – зазначив заступник директора медоб'єднання Луцької міської громади.

Що відомо

  • Торік у вересні Верховна рада прийняла за основу законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині (№ 5831) зі спрощення донорства й пересадки органів.
  • 5 січня президент підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині", який дозволяє посмертне донорство та встановлює тарифи на проведення трансплантацій.
  • 25 листопада 2019 Ковельське МТМО стало першою районною лікарнею де була проведена трансплантація. Тоді донором нирки для 34-річної мами двох дітей став її чоловік.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!