Як підготувати бомбосховище? В Одесі провели тренінг з облаштування укриттів. ВІДЕО

Суспільне Одеса

Представники волонтерського центру "Експедиція" спільно з Товариством Червоного Хреста в одному з укриттів Одеси провели тренінг. На заході вони пояснювали як правильно облаштувати бомбосховище для тривалого перебування та розповіли про надання першої домедичної допомоги. Про це повідомив кореспондент Суспільного, який був присутній на тренінгу.

В одному з бомбосховищ Одеси обладнали місця для довгострокового перебування понад 100 людей. Укриття розташоване на 18 метрів вглиб землі та має вхід далі від багатоповерхових будівель. Про це сказав волонтер Максим Баранецький. За його словами, тут є все необхідне.

Суспільне Одеса

Суспільне Одеса

"Люди потурбувалися, обладнали свої місця так, щоб можна було і дітей сюди спустити, і залишатися тут. В першу чергу, це питна вода, консерви, яким не шкодить сирість, це матеріали, як матраци, або каремати, на яких вже не холодно спати. Ну і тепер тут достатньою мірою зручно, можна знаходитись тут достатньо довго", – сказав він.

Окрім предметів першої необхідності при обладнанні бомбосховища потрібно забезпечити в ньому світло та зв’язок – під’єднати роутер. Запаси води та їжі мають бути з розрахунком на те, що одна людина на добу випиває приблизно три літри рідини. Крім того, для укриття підходить не будь-яка міська інфраструктура. Аби довгий час залишатись в безпеці, укриття має бути обладнане щонайменше двома виходами, пояснює Максим Баранецький.

"Ми зараз знаходимось в місцях, які ще з часів 70-х років були обладнані як бомбосховища. Тобто, вони достатньою мірою глибокі, міцні, вони цілеспрямовано робились під потреби цивільного захисту. Якщо ми зайдемо в інші, не обладнані місця – то це аварійні зони, там де непрофесіоналу робити нема чого", – пояснює Максим Баранецький.

Суспільне Одеса

Суспільне Одеса

Під час обстрілів міста може статися так, що на надання кваліфікованої медичної допомоги може знадобитися більше часу, а необхідних речей в аптечці може не бути. У випадку кровотечі варто навчитися накладати тканинні пов’язки. Як це робити розповів парамедик Товариства червоного хреста Олександр Шапарець.

"Перше, що я прошу зробити людину – це зажати рану. Потім я складаю тканину цільним шматком, прикладаю її. Потім я беру ще шматок тканини. Затягнув, і вище ще один вузол", – поділився парамедик.

Так само можна надавати допомогу при пораненнях шиї, рук та ніг. Людині, яка надає допомогу не можна допускати контакту з кров’ю.

"Будь-яка рідина, що витікає з організму людини, у тому числі й кров, є джерелом небезпеки, джерелом зараження. Тому свої руки, свою шкіру, необхідно захистити. Оскільки зараз складно знайти рукавички, як засіб захисту можна використовувати будь-який поліетилен який є під руками: файл, пакети, навіть бахіли", – зауважив Олександр Шапарець.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області