"Звернення до всіх киян: довіряйте ЗСУ" — як працює тероборона в Києві. Фоторепортаж

. Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

З першого дня повномасштабного вторгнення Росії десятки тисяч мешканців українських міст стали в черги для запису в територіальну оборону. Суспільне провело день з однією із бригад тероборони Києва та розповідає, як вони готуються до захисту.

Полковник Олександр Павлій, командир 112 бригади ТрО ЗСУ

— Зараз наша 112 бригада ТрО у взаємодії із підрозділами Сухопутних військ несе службу як на лінії зіткнення, так і в місті. Стосовно завдань у місті: щоб дотримуватись порядку, важливо нести службу на блокпостах, робити це впевнено, зразково. Це також вкрай важливо.

Полковник Олександр Павлій, командир 112 бригади ТрО ЗСУ, фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Ми знаходимо час, проводимо різні тренування з тактичної медицини, готуємо особовий склад по протитанкових резервах, тактичній підготовці. Мене як командира вражає ставлення киян. Всі розуміють, стають до лав ЗСУ, ТрО, їм небайдужа доля рідного міста і держави.

Тренування Тероборони Києва, фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

— Чи очікуєте прориву російськими силами?

— Ми очікуємо всього. Бо це бойові дії. Ми готові до всього. І виконуємо своє завдання.

Тренування Тероборони Києва, фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

— Наскільки захищена столиця на цей момент?

— Достатньо. Підрозділами ЗСУ, добровольцями, нацгвардією, нацполом. Тобто кияни можуть бути спокійними.

Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

— Де чоловіки можуть зараз допомогти?

— Якщо є бажання будь-якого чоловіка надати допомогу чи стати у лави ЗСУ або Тероборони, будь ласка, звертайтесь до центрів укомплектування, вам нададуть інформацію. Формується безліч підрозділів, я думаю, це не проблема наразі.

Андрій Ковальов, пресофіцер 112 бригади територіальної оборони Києва

— У перші дні нам вдалось у Києві розгорнути бригаду ТрО. Київ нас порадував. Була величезна кількість охочих і люди продовжують йти до центрів комплектації. Наша бригада вже сформована з профіцитом. Всі ці люди озброєні, паралельно ми проводимо навчання. Багато із наших підрозділів вже на передовій. Багато брали участь у бойових діях. Це тисячі вмотивованих киян. Це те, що відрізняє нас від ворога, бо він не розуміє, чому він тут і за що воює.

Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Наші люди — це і чоловіки, і жінки, які на рівні несуть чергування. Наші військовослужбовці стоять на багатьох блокпостах Києва. Це сотні і сотні блокпостів на основних шляхах сполучення, на вулицях, у полях, у лісах. Наш підрозділ контролює всі підходи до Києва.

Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Київ нагадує велику фортецю. Наші підрозділи з кожним днем все більше окопуються, будують захисні споруди. Київ готовий до оборони, і ви бачите, цей місяць показав, що окупанти остаточно зрозуміли, що вони не можуть взяти місто. І тому зараз змінюється риторика їхнього військово-політичного керівництва. Вони вже говорять, що взяття Києва — не пріоритет. Хоча ми готові і розуміємо підступність, і що російські окупанти діють як терористи.

Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Наш підрозділ готовий до оборони на 1000%. Щодня відбуваються навчання. Люди цілодобово на позиціях. І це самі кияни. Тероборона — це і є збройні сили. Всі наші військовослужбовці підписали контракти. Рядовий сержантський склад — на 3 роки, офіцери — на 5 років.

Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Люди, які ще вчора були вчителями, бізнесменами, куховарками, одного дня — 24 лютого — покинули все і стали до лав ЗСУ. Зараз це військовослужбовці, які вмотивовані, патріотичні, готові боронити рідне місто. Тому що вони захищають власні будинки, власні міста і власну Україну. Щодня я об‘їжджаю райони, блокпости і бачу, як горять у них очі. Я сам до цього був журналістом. Ніколи не думав, що життя мене зв'яже з військовою кар'єрою.

Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

— Над якими фортифікаційними спорудами працюєте?

— Кияни можуть бачити, як змінилось місто. З‘явилося багато блокпостів. За всім цим стоїть складна система оборони та тисячі людей. Кияни будуть стояти за місто до останнього. На мотивації цих киян наші ЗСУ втримали Київ. Одне ще звернення до всіх киян: довіряйте ЗСУ.

Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Багато охочих приєднатись до ТрО. Ми створили електронну базу, звідти мобілізуємо людей з військовим досвідом та знаннями, спеціальностями та комплектуємо не тільки нашу бригаду, а й інші сили. Також існують інші добровольчі об'єднання місцевих громад. Вони теж передбачені законом про національний спротив, і в ньому написано, що територіальні громади можуть створювати свої добровольчі угрупування. Вони у підпорядкуванні сил ТрО. Тому ті кияни, які з різних причин не потрапили до ЗСУ, але хочуть долучитись до оборони держави, можуть зголошуватись до нашого резерву ТрО, але також приходити і до добровольчих угрупувань своєї тергромади.

Читайте також

Гроші, маскувальні сітки, донорство крові — чим та де можна допомогти армії

“Побачили, що люди йдуть і почали гасити” — лікарня Києва цілодобово приймає поранених. Фоторепортаж

"Я пишаюся тим, що черга в нас не за гречкою, а за зброєю", — Андрій Хливнюк

Комунікаційниця, етнофотографка та співачка. Три історії жінок із Тероборони

Що робити цивільним під час обстрілів — поради Міноборони, СБУ, ДСНС