Музеї окупованого Криму оскаржуватимуть рішення апеляційного суду Амстердаму щодо скіфського золота

AP

Чотири музеї на території окупованого Криму оскаржуватимуть у Верховному суді Нідерландів рішення Апеляційного суду Амстердаму про повернення скіфського золота Україні.

За словами директорки Східно-кримського музею-заповідника Тетяни Умріхіної відповідну скаргу мали подати до 26 січня, повідомляє Your Art.

Як пише видання, Умріхіна вважає, що "Росія як держава має втрутитися у судовий процес щодо колекції кримських музеїв". На її думку, "це може повернути процес до рівня суду першої інстанції".

У 2014 році в Амстердамському археологічному музеї проходила виставка, яка складалася з 565 експонатів, під назвою "Крим — золотий острів у Чорному морі". Вона завершилася вже після окупації півострова Росією у 2014 році.

Що відомо

  • Окружний суд Амстердама 14 грудня 2016 року ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв мають бути повернуті до України. Рішення ухвалили на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності мають бути повернуті суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції.
  • 28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від представників кримських музеїв апеляцію на це рішення суду. Скіфське золото під час судового процесу зберігалося в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.
  • У жовтні 2021 року Апеляційний суд Амстердама постановив повернути "скіфське золото" Україні. Колекцію з кримських музеїв привезли на виставку в Нідерланди ще до окупації Криму Росією.
  • У січні 2022 року співробітники Слідчого комітету Росії опитували причетних до вивезення скіфського золота з території Криму та з'ясовували, що було здійснено для повернення колекції з Нідерландів.

Читайте також: Перемога в апеляційному суді Амстердаму. Чи поставлено крапку у процесі?