У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування

Доповнено
ФОТО: Суспільне Чернігів

У Чернігові 24 січня проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування.

Воно надійшло на гарячу лінію СБУ. В повідомленні від аноніма окрім Чернігова говорилося про замінування навчальних закладів у низці інших міст.

ФОТО: Суспільне Чернігів

Школа №3

ФОТО: Суспільне Чернігів

Дитячий садок №36

Інформацію про евакуацію навчальних закладів Суспільному підтвердив начальник міського управління освіти Василь Білогура.

З його слів, після евакуації у дитсадках і школах проведуть перевірку.

Чому вирішили евакуювати всі школи та дитсадки у Чернігові, розповів директор департаменту з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації Сергій Болдирев.

"В інформації було повідомлено, що в навчальних закладах,зокрема була зазначена кількість вибухівки і що ця вибухівка закладена в кожному навчальному закладі. Керівництво міста визначилось з тим, що треба негайно проводити евакуацію дітей і персоналу, який перебуває в навчальних закладах, тому що перевірити інформацію і її достовірність за короткий термін неможливо, для того, щоб не наражати на небезпеку дітей і персонал, який працює в навчальних закладах".

Раніше міністр внутрішніх справ Денис Монастирський говорив, що близько 70% повідомлень про замінювання в Україні надходять з окупованих територій або з Російської Федерації, частина – з Білорусі і одна п’ята з України.

За словами Монастирського, за останній місяць до МВС надійшло близько п'яти сотень повідомлень про замінування. Це половина від усіх подібних заяв, які надійшли до правоохоронців за весь минулий рік. Міністр зазначав, що це свідчить про те, що псевдомінування все частіше використовується, як інструмент гібридної війни.

"Ми перебуваємо в стані гібридної війни. Ворог використовує всі способи її ведення, від військових дій, провокацій, провокацій на міжнародному рівні і одне із завдань такої війни – створення ситуації не стабільності і паніки", – говорить директор департаменту цивільного захисту населення Чернігівської ОДА Сергій Болдирев.

Деталі — у сюжеті:

Читайте також:

У Чернігові водій збив насмерть велосипедиста та поїхав