У Житомирі водоканал знайшов під час робіт дерев'яний трубопровід часів початку ХХ століття

Знайдений трубопровід часів початку ХХ століття. Фото: КП "Житомирводоканал"

17 січня у Житомирі водоканал під час робіт на провулку Пивоварному знайшов дерев'яний трубопровід часів початку ХХ століття. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомило КП "Житомирводоканал".

Трубопровід знайшли працівники водоканалу на провулку Пивоварному, 3. Він був зроблений з дерева, його протяжність орієнтовно 300 метрів. Каналізаційна мережа зберіглася в хорошому стані через відсутність контакту з повітрям під водою.

Раніше трубопровід належав ковбасному цеху, який працював у цьому провулку. Чотири роки тому працівники водоканалу знайшли подібний трубопровід під час ремонтних робіт на вулиці Фещенка-Чопівського.

ОНОВЛЕНО на 19:15

"При обстеженні, які виконувала наша лабораторія, ми знайшли, що трубопровід доходить лише до провулку Пивоварений, 5. При розкопуванні ми виявили колодязь. Коли вичистили його, подивилися, що трубопровід, який був прокладений, виявився дерев'яним. Ця каналізація була промисловою, бо її розмір був більше 200 міліметрів у діаметрі", – сказав технічний директор КП "Житомирводоканал" Сергій Єрьомін.

Фото: Суспільне Житомир

Сергій Єрьомін

У коментарі Суспільному краєзнавець Геннадій Махорін розповів, що ця труба була прокладена в другій половині ХІХ століття.

"Тоді в цьому районі був пивзавод Давида Юфи. Цей провулок був частиною під'їзної дороги до пивзаводу. Ця труба є частиною інфрастуктури каналізаційної мережі пивзаводу", – розповів Геннадій Махорін.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber