Нові рештки Homosapiens виявилися старшими на 30 тисяч років. Сучасній людині 230 тисяч років

Суспільне Вінниця

Міжнародна група вчених відкопала в Ефіопії рештки сучасної людини Homo sapiens — вони старші на 30 тисяч років, ніж попередні знахідки нашого виду. Це дає змогу припустити, що сучасна людина виникла щонайменше 230 тисяч років тому, пише Science alert.

"Скам'янілості були виявлені під товстим шаром вулканічного попелу, який нікому не вдалося датувати за допомогою радіовуглецевих методів, бо попіл занадто дрібнозернистий. Зрештою, коли я отримала результати та дізналася, що найстаріший Homo sapiens з цього регіону старший, ніж ми знали раніше — я дуже розхвилювалася", — розповіла вулканолог Селін Відаль з Кембриджського університету.

Повторний геохімічний аналіз археологічних розкопок показав, що Омо І був роздавлений між двома шарами вулканічного попелу, верхній з яких утворився 230 тисяч років тому. Це означає, що давня людина має бути старшою за цей вік.

Тобто нове датування підтверджує, що Омо І є найдавнішим представником виду Homo sapiens, знайденим на території Африки. Це свідчить про те, що Ефіопія була колискою нашого виду. Водночас інші види стародавніх людей вже активно поширилися Африкою на той час.

Читайте також

Найстаріша людина світу відсвяткувала день народження

Ювелірка, брязкальце і ритуальні поховання. Що цікавого знайшли рівненські археологи за рік

ЮНЕСКО може позбавити Стоунхендж статусу об'єкта всесвітньої спадщини

Списки спадщини та сотні тисяч доларів внесків. Головне про членство України в ЮНЕСКО

Венецію і Стоунхендж хочуть внести до об'єктів Світової спадщини в небезпеці ЮНЕСКО

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!