Протягом 2021 року на Франківщині працівники Служби безпеки України блокували дев'ять кібератак

Фото: Unsplash/Mika Baumeister

Упродовж 2021 року на Івано-Франківщині працівники Служби безпеки України блокували дев'ять кібератак на державні інформаційні ресурси та попередили понад 90 ймовірних, що на 85 більше, ніж у 2020 році. Про це йдеться на Facebook-сторінці CБ України в області.

Фахівці Служби безпеки знешкоджували ботоферми та ботнети, викривали злочини хакерських груп та "проросійських пропагандистів".

Зокрема, завдяки роботі працівників Служби безпеки слідчі передали до суду обвинувальний акт щодо жителя Івано-Франківська, який організовував та брав участь в антиукраїнських інформаційних кампаніях. Він працював на телеканалах Російської Федерації, публічно закликав до розвалу України та порушення її кордонів. Чоловіка звинувачують у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Крім того, кіберфахівці СБ України:

  • викрили трьох учасників хакерської групи, причетної до розробки та поширення шкідливого програмного забезпечення. Віруси чоловіки "вмонтовували" у популярні програми, зокрема для розкрутки сторінок в Instagram та додатки для смартфонів. Організатор отримав вирок суду;
  • блокували роботу двох ботоферм на 1,5 тис. та на 12 тис. SIM-карток. Ботоферми працювали на спотворення інформаційного середовища і поширення контенту, спрямованого проти основ нацбезпеки;
  • викрили жителя Франківська, який створив та адміністрував ботнет Автоматизована мережа з фейкових облікових записівна понад 100 тис. облікових записів. Чоловік використовував його для зламу вебсайтів органів державної влади та місцевого самоврядування.

Загалом працівники Служби безпеки викрили два злочини проти основ національної безпеки України за ст. 109Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади та ст. 110Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України КК України й 15 злочинів, що загрожували інформаційній безпеці держави. У результаті 11 людям слідчі повідомили про підозру, 14 людей притягнули до адміністративної відповідальності. Шість вироків суду набрали законної сили.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!