Сполучені Штати Америки та Велика Британія відправили в Україну спеціалістів із кібервійн для того, щоб підготувати країну до ймовірної атаки з боку Росії.
Про це повідомляє The New York Times.
Як зазначає видання, у минулому РФ неодноразово проводила кібератаки проти України, в тому числі спрямовані проти електромереж країни. Зокрема, це призводило до масових відключень електроенергії у 2015 та 2016 році.
Опитані журналістами експерти та чиновники заявили, що Росія ніколи не припиняла кіберкампанію проти України, однак протягом останнього місяця її перебіг значно активізувався. Відтак головну загрозу з боку РФ можуть становити не військові підрозділи, зосереджені на кордонах, а саме атаки, спрямовані проти критичної інфраструктури країни.
"Це – широкомасштабна кампанія, націлена на численні українські державні установи, та їхні електроенергетичні компанії", – розповів виданню Дмитро Альперович, провідний дослідник російської кіберактивності та голова Silverado Policy Accelerator, нової дослідницької групи у Вашингтоні.
На його думку, президент РФ Володимир Путін розглядає кібератаки як "підготовку поля бою".
При цьому американські чиновники, які опікуються питанням кібератак, вважають, що Росія розглядає знищення української інфраструктури як крок до своєї головної мети – заміну чинної української влади на маріонетковий проросійський режим. За словами одного зі співрозмовників видання, високопосадовця з органів розвідки, вважається, що такий напад не вимагатиме від Путіна окупації країни та не загрожує такою кількістю санкцій, які майже напевно підуть за фізичним вторгненням.
Водночас урядовці відмовилися розповісти про кіберкоманди, відправлені в Україну. Адміністрація президента США Джозефа Байдена заявила лише, що "давно підтримує зусилля України щодо зміцнення кіберзахисту та підвищення його кіберстійкості". Своєю чергою, у пресслужбі британського уряду зазначили, що допомога, яку надає Велика Британія та її союзники, має оборонний характер.
Що відомо
- 7 грудня відбувся онлайновий саміт президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна на тлі численних повідомлень про скупчення військ РФ на кордоні з Україною. Путін попросив у Байдена гарантій нерозширення НАТО на схід і звинуватив Україну в зриві "Мінська". Байден "висловив глибоку стурбованість США і європейських союзників щодо ескалації Росією сили довкола України".
- Після перемовин із Путіним Байден поговорив із лідерами Франції, Німеччини, Італії і Британії. 9 грудня президент Байден провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським.
- Міністр оборони України Резніков заявив, що Росія не припинила стягувати війська до кордону з Україною після розмови президентів Байдена та Путіна. За даними Міноборони, чисельність військових Росії поблизу України може зрости до 175 тисяч.
- У ніч проти 16 грудня Володимир Зеленський зустрівся з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенберґом. За словами останнього, Росія продовжує нарощувати військову присутність на українському кордоні.
- Європейський парламент 16 грудня ухвалив резолюцію із засудженням російської агресії проти України та її військових маневрів на прикордонні.
- 17 грудня Північноатлантичний альянс заявив, що занепокоєний нарощуванням Росією військ на кордонах України, яке спостерігається останніми місяцями, та попередив, що агресія РФ проти України матиме "величезні наслідки".
Читайте також
"Доля України все ще висить на волосині". Що світові ЗМІ пишуть про саміт Байдена і Путіна
SWIFT і санкції проти Путіна. Як світ має реагувати на погрози Україні. Відповідають експерти
Вторгнення в Україну обернеться для РФ "ізоляцією від міжнародної фінансової системи" – Держдеп США
"Санкційна політика до ескалації, а не після". Про що Зеленський говорив з Макроном і Шольцом
"Ми спитали про рік, коли Україна стане членом НАТО". Кулеба – про підсумки візиту до Брюсселя
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!