У Вінниці відкрили сучасний тренувальний комплекс для підготовки рятувальників

Тренажер на території вищого професійного училища Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Фото: Олександр Коробчинський

У Вінниці у "Вищому професійному училищі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності" 18 грудня відкрили сучасний тренувальний комплекс для підготовки рятувальників.

Про це нам розповів фахівець по роботі із ЗМІ та громадськістю Олександр Коробчинський.

Фото Олександра Коробчинського

Комплекс — це багатомодульний тренажер контейнерного типу. Складається він із кількох приміщень, що оснащені спеціальним обладнанням та пристроями. Тут майбутні рятувальники можуть тренуватися в умовах реального ефекту, який виникає під час пожежі у приватному будинку. Є можливість виконувати вправи з тактики рятувальних дій та пожежогасіння.

Фото Олександра Коробчинського

"За допомогою даного тренажеру здобувачі освіти зможуть підсилити практичну складову освітнього процесу та формувати психологічну готовність до дій в екстремальних ситуаціях", — каже Олександр Коробчинський.

Фото Олександра Коробчинського

Комплекс встановили за підтримки польських колег. Його розробляли, транспортували та встановлювали фахівці фірми "Слюсарство" з м. Жешува.

Фото Олександра Коробчинського

Прибули польські колеги і на відкриття тренажера. Серед присутніх були Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі, Директор департаменту співробітництва з питань розвитку Міністерства закордонних справ Марек Куберські, а також проректор з питань освіти та студентів Головної Школи Пожежної Служби Республіки Польща Ярош Войцех, начальник відділу хіміко-екологічного порятунку Головної Школи Пожежної Служби Республіки Польща Матушкевич Рафал.

Що відомо

Тренувальний комплекс відкрили у рамках виконання спільного польсько-українського проєкту "Регіональні тренінгові центри порятунку – підтримка системи підготовки добровільної пожежної охорони та професійних аварійних служб в Україні", який фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща.

Читайте також

  • Пожежний автомобіль на 5 тонн води отримали вінницькі рятувальники
  • Військовослужбовці в зоні ООС отримали понад 20 тонн новорічних подарунків від вінничан