Український криголам та пінгвін Дженту: фотовиставка до 25-річчя станції "Академік Вернадський"

Facebook

Національний антарктичний науковий центр представив в Арт-галереї Національної бібліотеки ім. Ярослава Мудрого фотовиставку "Україна в Антарктиді". В експозиції представлені 25 історичних і сучасних світлин про Антарктиду та роботу полярників на крижаному континенті, які по відеозв'язку приєдналися до відкриття, передає кореспондентка Суспільного.

"Ця виставка впродовж року мандрує по Україні. Це не перша точка, де люди мають можливість її побачити. Цього року в історії української науки достатньо знаменна дата двадцятип'ятиріччя як працює в Антарктиді наша українська станція Академік Вернадський", — заявив на відкритті Євген Дикий, голова центру.

Він нагадав, що 6 лютого 1996 року було спущено прапор Сполученого королівства Великої Британії та Північної Ірландії та було піднято синьо-жовтий прапор України.

Читайте також: Біля станції "Академік Вернадський" народилися перші пінгвінята Дженту

"Але насправді слід відступити буквально на трошки раніше, щоб не склалося помилкового враження, що історія України та українців у Антарктиді налічує рівно чверть століття. Насправді ні, наявність там саме шматочку України під нашим прапором нашої власної станції — не початок нашої історії в Антарктиді, а логічне продовження", — зазначив очільник Національного антарктичного наукового центру.

Відкриття виставки Національного антарктичного наукового центру. Фото: Анна-Вікторія Хорошун / Суспільне

Науковці зі станції приєдналися відеозв'язком до відкриття виставки. У свій "літній" ранок вони були раді такій увазі до їх роботи, нагадавши, що згодом отримають у розпорядження криголам, який полегшить їх роботу.

"Так, ми знаходимося на станції Академік Вернадський у нас 10:30 зараз і це наше літо, якщо побачите зараз картинку. Нам дуже приємно, що до станції така дуже велика увага і до нашої діяльності. Нам дійсно це дуже приємно, що ми ще у цьому році побачимо наш український криголам. Це буде наше судно, це наша логістика. Це дійсно спростить нам роботу, та покращить комунікацію з "великою землею", — розповіли учасники експедиції на Антарктиді.

Також на виставці можна було зробити знімки в незвичній 3D-фотозоні та з 2-метровим пінгвіном — збільшеною копією пінгвіна Дженту. Фото: Анна-Вікторія Хорошун / Суспільне
Учасники заходу очікують відкриття виставки. Фото: Анна-Вікторія Хорошун / Суспільне

Очільник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий. Фото: Анна-Вікторія Хорошун / Суспільне

Збільшена копія пінгвіна Дженту. Фото: Анна-Вікторія Хорошун / Суспільне

Учасники 26-ї Української антарктичної експедиції, що зараз працюють на станції, приєдналися до відкриття відеозв'язком. Фото: Анна-Вікторія Хорошун / Суспільне

Що відомо про станцію

Станція під назвою "Фарадей" була заснована Великою Британією у 1957 році та є однією з найстаріших дійсних станцій в Антарктиці. 6 лютого 1996 року станцію офіційно передали Україні та перейменували на "Академік Вернадський" на честь видатного вченого, засновника вчення про біосферу і ноосферу, першого президента Академії наук України (1918 року) Володимира Вернадського. Вона розташована на острові Галіндез Аргентинського архіпелагу, що неподалік Антарктичного півострова, за 15 тисяч кілометрів від України.

Читайте також: 25-та експедиція на станцію "Академік Вернадський": як готуються полярники

Українська станція проводить наукові дослідження щодо зміни клімату, озонової діри, реакції тварин і рослин на потепління тощо. Наприкінці березня 2020 року на станцію вирушила 25-та Українська антарктична експедиція.

Що відомо

  • 29 січня президент Володимир Зеленський підписав указ про відзначення 25-ї річниці заснування антарктичної станції "Академік Вернадський".
  • Українські вчені Національного антарктичного наукового центру прогнозуватимуть та моделюватимуть зміни клімату в Антарктиді та Арктиці. Робитимуть це разом із 30 науковими організаціями з різних країн світу.
  • Школярка з Кривого Рогу Уляна Кузнєцова перемогла у конкурсі малюнків "Привітай полярника з Новим роком", який влаштував Національний антарктичний науковий центр.

Читайте також

Пінгвіни, урагани та купання у крижаній воді: як живе чернігівець в Антарктиді

Як полярники зимують на станції "Академік Вернадський". Фоторепортаж

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!