У Житомирі відкрилася персональна художня виставка Дар'ї Габрук "14м2 відчуття"

Фото: Суспільне Житомир

3 грудня у Житомирі у Місцевому навколокультурному просторі відкрилася персональна художня виставка Дар'ї Габрук "14м2 відчутття". Художниця представила 14 картин та дві інсталяції. Про це Суспільному розповіла сама авторка Дар'я Габрук.

За її словами, роботи виконані в жанрі абстрактний імпресіонізм. Вони мають авторські словесні описи. Кожна з картин, за словами художниці, це її власна пережита емоція.

"Цей проєкт я готувала рік, – каже Дар'я Габрук. – Це виставка-перформансПерформанс (від англ. performance – вистава, спектакль, від perform) – одна з форм акціоністського мистецтва, де твором вважають дії автора, за якими глядачі спостерігають у режимі реального часу. 14 картин про відчуття. Я хочу донести до кожного, щоб люди не приховували у собі власні відчуття, щоб були відкритими. До кожної картини я підготувала опис, щоб глядач міг підійти і прочитати, що саме я хотіла донести".

Фото: Суспільне Житомир

Фото: Суспільне Житомир

Дар'я Габрук

Фото: Суспільне Житомир

До своєї першої картини "Ейфорія" Дар'я Габрук підготувала такий опис:

"Казково, чарівно, тремтливо, захопливо, природно, подібно... Від тих емоцій тіло ніби невагомим стає. І ти прагнеш якомога більше. Знову і знову. Вони крила дають, ніби підносять над землею".

Фото: Суспільне Житомир

Окрім картин, авторка розмістила на виставці інсталяції: "Зв'язок" та "Відчуття, що рвуться на волю".

Фото: Суспільне Житомир

Фото: Суспільне Житомир

Одним із перших відвідав виставку житомирянин Сергій Скворцов.

"Виставка дуже креативна, – каже Сергій Скворцов. – І я, взагалі, у Житомирі не зустрічав художників такого плану. І такі картини, дійсно, викликають справжні відчуття. І якщо звірятися з тими відчуттями, що всередині виникають, і читати опис до картини, то все збігається".

Фото: Суспільне Житомир

Сергій Скворцов

Фото: Суспільне Житомир

Організатор виставки Ілля Грицанюк зазначив, що місією Міського навколокультурного простору, як галерейного майданчика, є підтримка житомирських митців, художників.

"Коли Дар'я розповіла мені про цей проєкт ще навесні, я зрозумів, що це – цілісна історія, яку варто показати не просто в галереї зі стандартним світлом, а саме ось так: з перформансом, з такою атмосферою, – каже Ілля Грицанюк. – Необхідно, щоб тут грала музика на відкритті і під час цієї виставки".

Фото: Суспільне Житомир

Фото: Суспільне Житомир

Ілля Грицанюк

Виставка працюватиме у Житомирі лише два дні: 3 та 4 грудня.

Фото: Суспільне Житомир

Фото: Суспільне Житомир

Читайте також

  • На Житомирщині обрали туристичний логотип та брендбук області.
  • На Житомирщині Людмила Білоцька виготовляє кошики з пакувальної стрічки.
  • На Житомирщині відтворили українську хату початку 19 століття.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram