У Луцьку показали документально-поетичний перформанс "Я – Леся"

Суспільне Волинь

3 грудня у Луцьку відбулася прем’єра документально-поетичного перформансу "Я – Леся". Виставу презентували у "ГаРмИдЕр ангар-stage", – розповіла Суспільному режисерка Руслана Порицька.

З її слів, вистава є спільним проєктом театру, акторок театральної майстерні "ДогориДриґом" та громадського об'єднання "Стендаль". Ідея перформансу виникла після дослідження юних років життя Лесі Українки.

На сцені акторки танцюють і співають про дитинство, дівоцтво і особистісне становлення Лесі Українки, — розповідає режисерка проєкту.

Суспільне Волинь

Ролі у виставі про Лесю Українку виконують шестеро юних акторок, яким 15-17 років.

Одна з них – школярка Вікторія Теслюк. Дівчина каже: займатись у театральній студії почала менш як рік тому, але зрозуміла, що сцена – це її мрія. Під час роботи над сценарієм, каже, переосмислила постать Лесі Українки. "В мене в голові була шкільна програма, що це слабка людина, яка страждала і тим часом писала. Насправді це не та Леся, це – протилежність", — каже акторка.

Суспільне Волинь

На репетиціях перед виставою пластиографка театральної студії Юлія Варченко намагалися розкрити затиснутість дівчат-підлітків. "Підлітки думають, що вони не гарні, що в них нічого не виходить. Я працюю, щоб розкрити їхній потенціал, показати наскільки вони прекрасні", — каже Юлія Варченко.

У рамках проєкту творці також готують відеоверсію вистави. Продюсеркою проєкту стала Елла Яцута, звукорежисером — Ігор Михалевич, пластиографкою – Юлія Варченко.

Що відомо

  • В обласному центрі Волині показали виставу "Стежками дитинства Лесі Українки". Участь у виставі взяло понад 20 учнів зразкової театральної студії "Бешкетники".
  • Наприкінці жовтня у Луцьку презентували двомовне видання драми-феєрії Лесі Українки "Лісова пісня". Книги видані українською та кримськотатарською мовами.
  • У Луцьку відбувся 25-й Всеукраїнський конкурс професійних читців імені Лесі Українки. Впродовж трьох днів 19 конкурсантів декламували твори української класичної та сучасної поезії та прози.