Франківські інспектори у новий спосіб фіксують порушення правил паркування

Суспільне Карпати

Інспектори з паркування в Івано-Франківську почали фіксувати порушення за допомогою нової техніки — спеціальних планшетів. Кореспондентка Суспільного побувала в одному з рейдів інспекторів і дізналася, як це відбувається.

30 листопада інспектори виявили порушення правил паркування на вулиці Грюнвальдській. На її початку розташований знак "Зупинку заборонено", який діє аж до перехрестя із вулицею Донцова. Попри це біля тротуару на вказаній ділянці дороги водії припаркували майже десять автомобілів. Щоби зафіксувати таке порушення, інспектор повинен знайти вулицю, на якій неправильно припаркували авто, у програмі на планшеті та зробити фотографію автівки.

Суспільне Карпати

Щоби зафіксувати порушення паркування, інспектор повинен зробити фотографію автомобіля

"Тобто номерний знак транспортного засобу, ну й оглядові фотографії, щоб була прив'язка до вулиці. Наприклад, було видно, де стоїть авто. Після цього переносний принтер автоматично друкує повідомлення про притягнення до адмінвідповідальності, яке підписує інспектор. У ньому вказана вся інформація: реквізити для оплати, сума штрафу та тип правопорушення, яке здійснив водій. Саме повідомлення залишаємо на лобовому склі автомобіля", — розповідає інспектор з паркування Юрій Кулик.

Суспільне Карпати

У повідомленні інспектори вказують реквізити для оплати, суму штрафу та тип правопорушення

Після цього, згідно із законодавством, водій має десять днів, щоб оплатити штраф за пільговим тарифом (50% від суми штрафу), розповідає Юрій Кулик. Якщо ж власник авто не оплатить всю суму протягом 30 днів, вона зросте у два рази.

Суспільне Карпати

Водій має десять днів, щоб оплатити штраф за пільговим тарифом

Петро Санатос працює на вулиці Грюнвальдській. Чоловік розповідає, що керує автомобілем 40 років. До нововведень зі штрафами за паркування ставиться позитивно, проте має свої зауваження щодо встановлених дорожніх знаків.

"Я приїхав на роботу, і куди мені авто поставити. Ми ховаємося по дворах різних. З однієї сторони — добре (якщо дійсно там розташовані якісь установи й не можна паркуватися). Я з цим згідний. Вони хочуть, щоб там зробили платну стоянку, аби тут не ставили водії авто, а паркувалися на платній. Це — причина, чому вони тут поставили знак", — каже водій Петро Санатос.

Суспільне Карпати

Раніше інспектори вручну фіксували повідомлення про порушення

Раніше інспектори вручну фіксували повідомлення про порушення, каже начальник відділу інспекторів з паркування управління транспорту та зв’язку Петро Дем’янів. Зараз, за його словами, ця робота стала простішою завдяки планшетам і портативним принтерам. За чотири дні, протягом яких інспектори працюють з новою технікою, зафіксували близько 100 порушень в Івано-Франківську.

"Розмір штрафу за неправильне паркування стартує від 340 грн (паркування під знаками "Зупинку заборонено" і "Стоянку заборонено", на газонах, де є менш як три метри до суцільної лінії розмітки). І він коливається. Є і 680 грн, якщо суттєве правопорушення, тобто автомобіль перешкоджає руху транспортного засобу або пішоходам", — каже Петро Дем’янів.

Суспільне Карпати

Розмір штрафу за неправильне паркування стартує від 340 грн

З його слів, станом на 30 листопада водії сплатили близько 10% штрафів з тих, які інспектори виписали за чотири дні, відколи працюють з новою технікою.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!