Більше 300 студентів Житомирського медичного інституту працюють волонтерами на пунктах вакцинації

Фото: Суспільне Житомир

Станом на 30 листопада у Житомирі понад 300 студентів Житомирського медичного інституту працюють волонтерами на пунктах вакцинації. Про це Суспільному розповіла керівниця студентського профкому Ірина Кочук-Охман.

За її словами, до такої роботи студентів залучають лише за власним бажанням. Волонтерами наразі є близько 40% студентів.

"Наприклад, одна група працює в одному центрі вакцинації, інша – в другому, – каже Ірини Кочук-Охман. – Де потрібна допомога, туди студенти і долучаються. У нас залучаються студенти з різних курсів, група може бути 10-15 осіб, наступна група – 7-10 людей. Це пов'язано з навчанням, залежить від того, який в них розклад, так вони безпосередньо і працюють".

Фото: Суспільне Житомир

Ірина Кочук-Охман

Керівниця студентського профкому говорить, що до такої роботи студентів залучають, щоб вони здобували практичний досвід.

"Це все відбувається в позаурочний час. Мотивуємо студентів, зокрема, хто бере участь в громадській роботі, отримує додаткові бали. Ну і це для них практика. Бо практика – найважливіше для студента-медика", – сказала Ірина Кочун-Охман.

Фото: Суспільне Житомир

Керівниця пункту житомирського центру вакцинації Олена Піковська розповідає, що залучення студентів медиків до роботи розвантажує працівників центру.

"Студенти працюють з людьми у зоні спостереження, допомагають оформлювати інформаційні згоди, спілкуються з пацієнтами. Лише це ми їм доручаємо, а також розподіляти трішки потоки. У бригади, звісно, ми їх не залучаємо", – говорить Олена Піковська.

Фото: Суспільне Житомир

Олена Піковська

Майже кожного дня по 4-5 годин студентка медінституту Єлизавета Коваль працює в житомирському пункті вакцинації. 30 листопада дівчина в зоні реєстрації допомагала людям заповнити інформаційні згоди на проведення щеплення.

"Ми допомагаємо заповнювати (інформаційні згоди – ред.), ми розповідаємо, що заповнювати, але не маємо права підписувати нічого, лише інформуємо, що підписати потрібно, де, яка дата, але підписує лише людина. Коли я прийшла працювати сюди, то багато чого дізналася, розповіла людям про вакцинацію і сама вже двічі вакцинувалася", – розповіла студентка.

Фото: Суспільне Житомир

Єлизавета Коваль

За словами Ірини Кочук-Охман, окрім пунктів вакцинації, зараз четверо студентів випускного курсу працюють волонтерами в інфекційних відділеннях лікарень Житомира, де лікують хворих на коронавірус.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram