"Не мовчи, тебе почують": вінничани долучились до всеукраїнської акції "16 днів проти насилля"

У Вінниці стартувавала всеукраїнська акція "16 днів проти насилля". Фото: Суспільне Вінниця

У Вінниці до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками стартувала просвітницька акція "16 днів проти насилля". Про це Суспільному розповіла директорка департаменту соціальної політики Валентина Войткова.

Сьогодні, 25 листопада, з 11:30 до 15:00 на проспекті Космонавтів роздають перехожим інформаційні листівки та розповідали про насилля, його прояви та наслідки.

"Ми хочемо донести, розповісти людям, що не потрібно мовчати, тим жінкам, що страждають від насилля, і звертатися в відповідні заклади, які є в нашому місті, щоб вони знали номери телефонів, щоб могли подзвонити. Там їм нададуть психологічну допомогу і підтримку", — каже директорка департаменту соціальної політики Валентина Войткова.

Суспільне Вінниця

Також, розмістили банер, на якому кожен міг написати слова підтримки.

Суспільне Вінниця

Захід приурочили до всеукраїнського дня боротьби з домашнім насиллям.

Триватиме акція до 10 грудня.

За словами речниці Нацполіції області Анни Олійник, з початку року офіційно жертвами домашнього насилля в області стали 8680 жінок, 1741 чоловік та 500 дітей.

Що відомо

  • Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок у світі відзначають із 1999-го року. Саме цього дня за наказом диктатора Домініканської Республіки Рафаеля Трухільо палицями були забиті до смерті сестри Мірабель, які виступали за рівні права жінок і проти насилля у будь- яких його проявах.
  • За вчинення домашнього насильства передбачене покарання – це обмеження волі, а також позбавлення волі від півроку до двох років.

Читайте також