Переворот у Судані. Оголошення надзвичайного стану порушує усі закони — журналіст

Ексклюзивно
. АР

Оголошення надзвичайного стану після військового перевороту, що стався у Судані вночі 25 жовтня, означає порушення всіх законів.

Про це Суспільному розповів суданський журналіст Хузейфа Алгак.

"Оголошення надзвичайного стану означає порушення всіх законів і дозволяє армії робити те, що вона вважає за доцільне. Це означає, що арешт проводиться безпосередньо без судових або юридичних процедур, дія Конституції припиняється, а повноваження армії залишаються чинними", — пояснив він.

Окрім того, наразі в країні відключено інтернет, але нещодавно повернулася можливість користуватися телефонами.

Що відбувається у країні

25 жовтня військові Судану заарештували членів перехідного цивільного уряду, зокрема числі прем'єр-міністра, і оголосили в країні надзвичайний стан.

У квітні 2019 року в Судані стався державний переворот, в результаті якого президент Омар аль-Башир пішов у відставку після 30 років правління країною. Військові заявили, що Судан контролюватиметься сформованою ними Радою.

У країні був оголошений надзвичайний стан, призупинена дія Конституції, закритий повітряний простір і аеропорти, перекриті кордони. Війська оточили президентський палац і взяли під контроль дороги і мости. Тоді військові оголосили, що Рада управлятиме країною протягом перехідного періоду, який триватиме два роки, після чого у країні повинні пройти вибори.

Початково мешканці країни позитивно сприйняли звістку про переворот, однак два з половиною роки потому військові так і не виконали обіцянку передати владу. Через це у найбільших містах країни розпочалися протести.

21 вересня влада Судану оголосила, що армія запобігла черговій спробу державного перевороту в країні, який намагалася здійснити група військових, що планували захопити державну радіостанцію і оголосити про зміну влади. Ці офіцери є прихильниками колишнього президента Судану Омара аль-Башира.

ЗМІ Судану повідомили про арешт десятків офіцерів, підозрюваних в організації державного перевороту.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!