У Вінниці проти Covid-19 вакцинують у ВНЗ

Оновлено

У Вінниці проти коронавірусної хвороби Covid-19 вакцинують у ВНЗ. 12 жовтня першу дозу вакцини проти коронавірусу отримали 12 студентів і 4 викладачі державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Спершу лікарка-епідеміолог Наталя Гриньова розповідала студентам про важливість вакцинації проти коронавірусу. На лекцію прийшли майже 200 людей.

"Було багато питань, вони обізнані. На сьогоднішній день потрібно звернути увагу молоді, що потрібно себе захистити, забезпечити нормальний навчальний процес, працівники закладів освіти мають бути обов'язково вакциновані, – каже Наталя Гриньова.

Зробити щеплення сьогодні, 12 жовтня, прийшли 12 студентів. Софія Майданюк – серед них. Навчається вона на першому курсі природничо-географічного факультету. На коронавірус, розповідає, не хворіла. Тут їй пропонують три вакцини на вибір – Pfizer, AstraZeneca і CoronaVac. Вакцинується за згодою батьків, адже ще неповнолітня.

Викладачів університету почали вакцинувати ще влітку – каже проректор Сергій Гусєв. Нині процес триває. Сьогодні проти коронавірусу тут щепилися 4 викладачі.

"Наших викладачів вакцинуються , і процес продовжується. Студенти частково вже вакциновані. Зараз складаємо списки усіх охочих. Справа ця добровільна", – розповідає Сергій Гусєв.

Вакцинація у ВНЗ

Донецький Національний університет імені Василя Стуса

  • Тут вакцинують з 30 вересня спільно з ЦПМСД №3. Першою дозою вакцини щепили 45 студентів, про це Суспільному розповів провідний фахівець з питань цивільного захисту ДОННУ ім. В. Стуса Микола Домненко.

Вінницький національний технічний університет

  • Мобільні щеплювальні бригади відсутні.

Вінницький національний аграрний університет

  • Мобільні щеплювальні бригади відсутні.

Вінницький торговельно-економічний інститут

  • Тут вакцинують З 28 серпня спільно з ЦПМСД №2, кожну суботу та неділю з 10:00-14:00. Щеплюють усіх бажаючих.

Що відомо

  1. AstraZeneca (Covishield, SKBio) індійського, корейського та італійського виробництва — це векторна вакцина, яку розробив Оксфордський університет та британсько-шведська компанія AstraZeneca. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 12 тижнів. Першу і другу дозу можна отримати вакциною AstraZeneca, виробленою на різних майданчиках. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) для екстреного використання. Ефективність — 81,3% після двох стандартних доз, введених з інтервалом 12 тижнів або довше.
  2. CoronaVac/Sinovac Biotech — це інактивована вакцина, розроблена китайським фармацевтичним підприємством Sinovac Biotech. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 14-28 днів Схвалена ВООЗ для екстреного використання. За наявними дослідженнями ефективність вакцини становить 83,5% після щеплення двома дозами.
  3. Comirnaty/Pfizer-BioNTech — це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 21 день. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання. У Канаді ця вакцина показала 95% ефективності у захисті від COVID-19 серед осіб віком від 16 років.