У Липецькій громаді на Харківщині щеплення проти COVID отримали майже 94% дорослих: як це вдалося

Суспільне Харків

У Липецькій громаді на Харківщині від коронавірусу двома дозами вакцинувалася більш як половина дорослого населення. Загалом у громаді щепилися 93,42% людей.

Такі дані Суспільному надали в обласному Департаменті охорони здоров'я у відповідь на запит. Так, з 8161 дорослого жителя громади станом на 4 жовтня одну дозу вакцини проти COVID-19 отримали 7615 людей. 4121 людина завершила вакцинацію, це 50,5% від загальної кількості дорослих жителів Липецької громади.

100% працівників вакцинувалися у більшості шкіл та у половині дитсадків, розповідає голова громади Олексій Слабченко.

"Ми проводили роботу з магазинами, ресторанами, кафе, які в нас на території. Доводили постанову Кабінету міністрів про те, що якщо ми переходимо в іншу зону, вони мусять закритися. Реагували так, що працювати вони хочуть й іншого виходу в них не буде. Тому більшість вакциновані й зараз працюють", — каже Слабченко.

"Жителі нашої громади вакцинуються в основному в Липцях, але у нас в громаді 17 населених пунктів, у більші виїжджає бригада", — розказав Олексій Слабченко.

У Липецькій лікарні щодня роблять близько 300 щеплень. Приймають жителів і сусідньої Циркунівської громади та Харкова — це переважно садівники. Щотижня тут фіксують у середньому 15 нових випадків коронавірусу, говорить медичний директор закладу Максим Рижков.

"Якщо порівняти з минулим роком, то захворюваність на COVID була удвічі більша, ніж зараз. 99% (хворих) — це пацієнти, які ще не отримали щеплення", — розповів Рижков.

Що відомо

  • До Липецької громади входить 17 сіл і селищ, загалом у громаді живуть 13,5 тисяч людей. На 29 вересня у Липецькій громаді щеплення отримали 87% людей.