"Ситуація близька до критичної". Кличко оцінив готовність Києва до опалювального сезону

УНІАН

Київ технічно готовий до початку опалювального сезону, але високі ціни на газ і перекладені на місцеву владу тарифи роблять ситуацію складною.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко.

"Київтеплоенерго" забезпечило належну технічну підготовку міського господарства до опалювального сезону. Вжило заходів, щоб акумулювати кошти за рахунок виваженої роботи з боржниками і забезпечити закупівлю газу. Ми, таким чином, не допустили жодних збоїв у роботі системи в міжопалювальний сезон. Технічно ми готові. Але є інші виклики, які роблять ситуацію близькою до критичної: високі ціни на газ, перекладені на місцеве самоврядування тарифи, відсутність законодавчої бази для забезпечення роботи теплопостачальних компаній", – наголосив мер.

Кличко наголосив, що звертався до прем’єр-міністра, аби уряд зафіксував ціну природного газу для бюджетних установ до кінця опалювального сезону на рівні 11,2 грн за 1 куб. м замість ринкових 35 гривень. Крім того, на його думку, НАК "Нафтогаз" має негайно вилучити дискримінаційні норми з договорів на постачання газу.

"А місцевим бюджетам має бути погашена різниця в тарифах минулих років і закладена компенсація на майбутнє. Щоб зберегти тарифи на тепло та гарячу воду для населення на рівні минулого опалювального сезону", – додав Кличко.

Що відомо

  • Асоціація міст України звернулася до президента, Кабміну та Верховної ради з питання забезпечення початку опалювального сезону 2021/2022 років. У заяві йдеться, що ціна газу збільшується з 4 до 7,6 грн для населення та з 7 до 20 грн за 1 куб. м для бюджетної сфери плюс вартість розподілу газу та інші витрати. Для збереження тарифів на тогорічному рівні для населення та бюджетної сфери потребуватиме від органів місцевого самоврядування 25 млрд грн.
  • У серпні Національна енергетична компанія "Укренерго" повідомила, що на складах теплоелектростанцій України спостерігається критична ситуація, пов’язана із недостатнім рівнем накопичення вугілля.
  • Міністерство енергетики планує пройти наступні опалювальні сезони автономно від енергосистеми Росії та Білорусі, аби у 2023 році розпочати синхронізацію української енергосистеми з європейською ENTSO-E.

Читайте також

"Заплатимо зі своєї кишені". Експерт про рішення уряду компенсувати тепловикам різницю між тарифами

Уряд виділив 30 мільярдів на компенсації тарифів за комунальні послуги – Шмигаль

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!