«Ментальна арифметика». Як школярі Кривого Рогу вчаться рахувати подумки

Суспільне Дніпро

Рахувати подумки тризначні цифри на швидкість вміють криворізькі школярі. П’ятеро дітей вибороли призові місця на міжнародній олімпіаді з ментальної арифметики, яка відбулась в Об’єднаних Арабських Еміратах. Загалом у змаганнях взяли участь 250 дітей з 12 країн. З криворізькими чемпіонами зі швидкої усної лічби спілкувалися кореспонденти Суспільного.

11-тирічна Єва Забашта стала суперчемпіонкою з японської методики лічби. Своє завдання вона мала виконати за 10 хвилин. Дівчина каже: обирала лише складні приклади.

«Я брала участь в міжнародних олімпіадах у Туреччині, Чехії та останній у Дубаї. У Туреччині я зайняла титул чемпіона, у Чехії гранд-чемпіона і в Дубаї – суперчемпіона», – каже дівчинка.

Ментальна арифметика – це японська методика лічби, яка розвиває інтелектуальні здібності дитини завдяки арифметичним обчисленням подумки.

В ментальній арифметиці діти можуть одночасно із лічбою танцювати, розповідати вірші, малювати або виконувати якісь інші дії, розповідає директорка школи з ментальної арифметики Наталя Лубенець.

«Це щоденне тренування – як в спорті. Тут не можна – сьогодні зробив, завтра не зробив. Це повинна бути система, чітка система», – зауважує педагогиня.

Микиті 11 років. Ментальною лічбою займається 5 років. Каже: не складно, головне виконувати завдання.

«Потрібно щодня сідати й виконувати потрібні завдання, щоб виграти», – ділиться він.

Суспільне Дніпро

Рахівниця абакус

Діти спочатку вивчають рахунок на рахівниці абакус, а потім уявляють її. Саме тому під час усного рахунку учні постійно рухають пальцями.

За словами Наталі Лубенець, ментальна арифметика в шкільній програмі не представлена, але схвалена Міністерством освіти. А Національний педуніверситет імені Драгоманова проводить курси підвищення кваліфікації вчителів.

Читайте також

  • Чотири майстерні в одному місці. У Кропивницькому презентували міжшкільний ресурсний центр

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро