«Бронза», урочисте несення прапору та 6-годинна різниця у часі: Ігор Чередінов про Олімпіаду-2020

ФОТО: Суспільне Чернігів

Олімпіада-2020 в умовах пандемії: без глядачів, із щоденним тестуванням на COVID-19, але з підтримкою японців та результатами. Такими були цьогорічні Олімпійські Ігри, зокрема, для старшого тренера збірної України з кульової стрільби, тренера бронзової олімпійської призерки Олени Костевич Ігоря Чередінова.

По поверненню з Японії Ігор Чередінов розповів Суспільному про перебіг Олімпіади.

Світові змагання в умовах пандемії

Для тренера Ігоря Чередінова це п`яті Олімпійські Ігри. І пандемія, на його думку, вплинула на організацію, життя та атмосферу в олімпійському селищі.

«Ми щодня в селищі здавали тести на COVID-19 і нервово чекали на результат. В українській команді не було позитивних тестів, але в інших командах інколи були. По прильоту до Японії ми завантажили додаток, який контролює тебе і всі твої контакти. Навіть, якщо у тебе не було позитивного тесту, але якщо ти потрапив до контактного кола, то тебе теж можуть закрити на 10-14 днів ізоляції. Добре, що у нас усі виступили, ніхто свої старти не пропускав», – каже Ігор Чередінов.

Виходити з олімпійського селища, аби прогулятись по Токіо не можна було. Лише на змагання. Також не було глядачів.

ФОТО: НОК України

«Бронза», урочисте несення прапору та 6-годинна різниця у часі: Ігор Чередінов про Олімпіаду-2020

«Але у нас на стрільбі було багато ліцензій, тренерів, багато офіційних осіб, тому і на кваліфікації, і на фіналі трибуни були заповнені – порожньою зала не була», – каже тренер з кульової стрільби.

Попри мінімізацію контактів та відсутність глядачів, українські спортсмени та тренери відчули підтримку місцевих жителів.

«У нас дорога з олімпійського селища до стрільбища займала годину часу. І вздовж доріг стояли японці з дітьми. Вони такі доброзичливі. Діти нам махали руками – вітали. І з плакатами стояли. Коли ми вже їхали до аеропорту з олімпійського селища, біля дороги стояли японці, вітали і тримали плакат англійською мовою. Зміст його був таким: «Ми вас любимо. Навіть, якщо ви не завоювали медаль, ви –найкращі», – каже Чередінов.

Про «прокляття прапороносців» та змагання в режимі нон-стоп

Цьогоріч новацією на Олімпійських Іграх було те, що на церемонії відкриття був не один, а два прапороносці. Чернігівська спортсменка Олена Костевич також виконувала цю місію. Ігор Чередінов каже, що до цієї місії підійшли із врахуванням існування міфу про те, що українські прапороносці зазвичай не виборюють нагород на Олімпіаді.

ФОТО: AP

Про "прокляття прапороносця"

«Ми з Оленою це все обговорили. Звісно, це велика відповідальність та честь – пронести прапор країни. Я «прогуглив», що в багатьох інших командах прапороносці були з медалями, адже їх обирають, як найсильніших спортсменів команди. Тому, те, що Україні не щастило певний час – нічого страшного. Тепер усе гаразд».

Відкриття Олімпійських Ігор було без глядачів і для спортсменів воно було коротшим. Крім того, Олена Костевич одразу після представлення української команди відправилась до олімпійського селища, адже наступного дня на неї чекали змагання.

Як і перед кожними Олімпійськими Іграми, і у спортсменів, і у тренерів є хвилювання за майбутні виступи. І хоча Олена Костевич стримує емоції в собі, зовнішні чинники на неї теж впливають, зокрема, публікації в ЗМІ.

«Журналісти весь час робили акцент на тому, що в Олени медалі через одну Олімпіаду. Тобто на минулій Олімпіаді не було медалей, на цій вже треба виборювати її. Крім того після четвертого місця у перших змаганнях були заголовки у ЗМІ про «прокляття прапороносця» та про «дерев`яну медаль». Але ми стараємось не читати зайвої преси, коментарів. А коли вболівальники пишуть, які дійсно переживають – це приємно. Ми їх читаємо, розуміємо, що Україна за нас вболіває. Це допомагає»,– каже тренер.

За словами Ігоря Чередінова, усі сім днів Олена Костевич стріляла без перерви. Додалась одна вправа, і до цього також треба було звикнути. Загалом чернігівська спортсменка взяла участь у трьох дисциплінах: у стрільбі з пневматичного пістолета з 10 метрів посіла четверте місце. У міксі з 10 метрів у парі з Олегом Омельчуком вона посіла третє місце. У стрільбі з 25 метрів стрільчиня стала двадцять третьою, не вийшовши фіналу.

Кубок Світу та Олімпійські Ігри-2024

Після прильоту до України Олена Костевич відправилась до Австрії, де живе з родиною. Після місяця відпочинку розпочнеться підготовка до фіналу Кубку світу, до якого Олена Костевич проходить як спортсменка, що входить у ТОП-10 світового рейтингу.

ФОТО: НОК України

Олена Костевич

«Треба, звісно, перепочити, тому що напруги психологічні та фізичні були значні. Далі у нас за планом участь у фіналі Кубку світу, який відбудеться наприкінці жовтня. Де він проходитиме ще не вирішили: мав проходити в Баку, але, можливо, буде у Польщі».

Наступний Олімпійський цикл триватиме три роки. Олімпійські ігри-2024 відбудуться у Парижі. Підготовку до них чернігівські тренер та спортсменка вже обговорювали.

ФОТО: НОК України

«Бронза», урочисте несення прапору та 6-годинна різниця у часі: Ігор Чередінов про Олімпіаду-2020

«Чекаємо міжнародного календаря, тому що там теж будуть певні коригування. Зокрема, чемпіонат світу мав би відбутись наступного року, на якому будуть розігруватись ліцензії на Олімпіаду в Парижі. Але, у зв`язку з перенесенням цієї Олімпіади, скоріш за все чемпіонат буде у 2023 році, і ми будемо прив’язуватись до того, де потрібно заробляти ліцензії, де треба бути у хорошій формі. Так і будемо планувати свій календар».

Читайте також:

"Я не зупиняюся". Олена Костевич – про Олімпіаду в Токіо та участь на наступних Іграх у Парижі