ЄС, НАТО, позитивний імідж. В Україні затвердили стратегію зовнішньої політики

Рада національної безпеки і оборони схвалила Стратегію зовнішньополітичної діяльності, яка включає 254 пункти, серед яких шість пріоритетних.

“Сьогодні відбулася історична подія - уперше за 30 років незалежності Україна отримала чітку, зрозумілу і змістовну Стратегію зовнішньополітичної діяльності”, — повідомив за результатами засідання РНБО міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Документ визначає шість пріоритетних напрямів зовнішньої політики: забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України, протидія агресивній політиці Російської Федерації, курс на членство у ЄС та НАТО, просування українського експорту і залучення інвестицій, захист прав та інтересів громадян України за кордоном, просування позитивного іміджу України у світі.

Кулеба відзначив, що зміст стратегії можна поділити за трьома темами:

"Перша - Україна є активним учасником міжнародної політики, друга - Україна формує безпекову архітектуру для себе, регіону та світу, третя – Україна є країна нових економічних можливостей. Ці три принципи будуть закладені в кожний крок, який ми будемо здійснювати на зовнішній арені", — пояснив міністр.

Що відомо

  • 28 липня 2020 року міністри закордонних справ України, Польщі та Литви Дмитро Кулеба, Яцек Чапутович і Лінас Лінкявічюс створили "Люблінський трикутник" як новий формат співпраці.
  • 6-7 липня на зустрічах "Люблінського трикутника" були підписані декларація про спільну історичну спадщину та спільні цінності, дорожня карта розвитку "Люблінського трикутника" та план заходів з протидії дезінформації.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!