Франківські депутати просять уряд доповнити шкільну програму предметом "Основи християнської етики"

Суспільне Буковина

В Івано-Франківську депутати міської ради звернулися до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля та міністра освіти і науки Сергія Шкарлета із пропозицією доповнити шкільну програму "Основами християнської етики" та іншими предметами морально-духовного спрямування. Таке звернення вони ухвалили 30 липня на сесії.

Суспільне Карпати

Депутати на сесії міської ради

Депутати просять внести до навчальної програми три предмети: "Основи християнської етики", "Біблійні історії та християнська етика", "Християнська етика в українській культурі".

"Дозвольте право вибору закладам освіти щодо саме тих модульних навчальних програм, які впродовж 30 років успішно реалізовувалися у навчальних закладах нашого міста, та не позбавляти права учнів здобувати знання з християнської культури рідного народу", — заявив депутат від ВО "Свобода" Ярослав Дубас.

Суспільне Карпати

Ярослав Дубас

Його однопартієць Роман Марцінків сказав, що хоча "у нас держава передбачає вільне віросповідання і ненадання переваги будь-якій із релігій, але ми проживаємо в християнському краї". І додав: "У краї, де християнські традиції сповиваються разом з молоком матері".

Суспільне Карпати

Роман Марцінків

Депутатка від партії ВО "Свобода" Галина Куницька каже, що "Основи християнської етики" в школах Івано-Франківська викладають з 1992 року. За її словами, діти, які сповідують інші релігії, також відвідували ці заняття.

"Якшо є питання стосовно батьків, то вони пишуть заяву і те чи інше заняття не відвідують. Але, як показує практика, досвід роботи, у школах практично 90% дітей інших віросповідань відвідують ці заняття", — сказала Куницька.

Суспільне Карпати

Галина Куницька

Голова громадської організації "Стан" Ярослав Мінкін каже, що згідно з Конституцією України церква відділена від держави, тому в школах не можуть викладати релігійні предмети. Він вважає, що найкращий спосіб дізнатися більше про християнську культуру – звернутися до священника.

"Не всі фахівці, які хотіли б викладати християнську етику чи інші серйозні духовні предмети, взагалі на це здатні. Я дуже боюся, що нашим молодим людям замість справжньої духовної наставницької функції подаватимуть або відкриту брехню, або дуже спаплюжені факти", — каже Ярослав Мінкін.

Суспільне Карпати

Депутати на сесії міської ради

Голова громадської організації "Дом 48.24" Наталія Вишневецька вважає, що цей предмет вивчати в школі не потрібно. Вона розповіла, що декілька місяців тому її організація влаштовувала дискусію щодо викладання "Християнської етики" в школі. За її словами, тоді деякі учні сказали, що їм цей предмет нав’ְязували, і діти не знали, що він є факультативним.

"У нас — світська держава і одна релігія взагалі не може мати перевагу над іншими. Як, наприклад, зараз діти, які є мусульманами, будуть ходити в школу, в якій серед основних або факультативних предметів немає вибору, що вони хочуть вивчати? У цьому місті вони будуть в меншості стосовно християн", — сказала Наталія Вишневецька.

Читайте також

  • "Впевнений школяр": як франківський "Карітас" допомагає соціалізуватися дошкільнятам
  • "Ви будете розбудовувати державу". Митрополит Епіфаній зустрівся із франківською молоддю
  • Тренінги, ігри, музика. У Франківську провели фестиваль "Територія Аніматорів"

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини