В Івано-Франківську підсумували ЗНО-2021

pixabay

Цього року в Івано-Франківську учні склали ЗНО найкраще за останні 15 років. Про це на щотижневій оперативній нараді у міського голови повідомила заступниця начальника департаменту освіти і науки міськради Наталія Микула.

За її словами, крім дев’яти школярів, які написали ЗНО на 200 балів, є ще 170 дітей, які отримали від 195 до 199 балів. Такі високі результати, каже Наталія Микула, є найвищими від початку проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Цьогоріч франківські випускники складали ЗНО із п’яти предметів. Тести з української мови та математики містили два рівні складності. Для проведення тестування задіяли 20 закладів освіти. Наталія Микула каже, що кількість тих, хто реєструється на ЗНО, щороку збільшується.

"У 2016 році було 2 162 учасники, у 2021 році – понад 5 тисяч. Зумовлено це тим, що у 2018 році різко зросла кількість тих, хто хоче скласти ЗНО. Адже випускники професійно-технічних навчальних закладів, щоб продовжити навчання у вузі, відповідно до вимог мали писати ЗНО. Також є ті, які у минулі роки не складали, а цьогоріч вирішили вступати", — каже Наталія Микула.

Однак невтішною була активність абітурієнтів, зазначає заступниця начальника департаменту освіти і науки міськради. Лише 3 723 учні прийшли складати зовнішнє незалежне оцінювання.

"12 квітня були внесені зміни до закону про проведення ЗНО, діти були звільнені від обов’язкової ДПА у формі ЗНО. Тобто ті, які не планували поступлення, могли не складати. На українську мову понад 900 дітей не прийшли. З математики було 27 порожніх аудиторій, — розповідає Наталія Микула. — Однак це не полегшило роботу, бо реєстрація на ЗНО закінчилася 5 березня. Рішення було прийняте, але не дало результату, лише покращило умови для дітей, які не йшли на ЗНО".

Після остаточних результатів тестування департамент освіти підготував свої побажання до Центру оцінювання якості освіти.

Читайте також

  • ЗНО на 200 балів. Історії успіху прикарпатських випускників
  • В Івано-Франківську на ЗНО зареєструвалася рекордна кількість абітурієнтів

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини