Оголошено повторний конкурс на посаду директора "Мистецького арсеналу". Ніхто не набрав 5 голосів

Конкурсна комісія не змогла обрати нового директора Мистецького арсеналу, вибори якого проходили 6 липня. Жоден з дев'яти кандидатів не набрав необхідних 5 голосів.

Чотири голоси отримав кандидат Михайло Кулиняк, три – Олеся Островська-Люта, Наталія Заболотна та Ірина Кислян – по одному голосу.

Повторний конкурс буде оголошено у найближчий час. На думку голови конкурсної комісії Василя Чернеця, конкурс відбудеться за півтори місяці.

В інтерв'ю Суспільному він сказав, що радий оголошенню повторного конкурсу: "По-перше, конкурсанти допрацюють свої програми, щоби комісія могла визначити найкращу. Вони врахують запитання, які ставилися. По-друге, є можливість розширити список учасників. Я вірю, що люди, яким небайдужа доля "Мистецького арсеналу" подадуть документи, і буде ще більше конкурсантів".

Реакція учасників конкурсу та спостерігачів

"4 голоси за Кулиняка. За того самого міністра прачєчной Януковича, при якому зникали картини з музеїв, призначались на посаду за гроші, вбивалось українське як таке. Буде повторний конкурс. Але, як на мене, з такою комісією то бдуе знову сором і треш", – написала у Фейсбуці голова пресслужби "Мистецького арсеналу" Тетяна Пушнова.

"Страшно не те, що ніхто не набрав 5 голосів. Страшно, що фаворит з 4 голосами – колишній януковський міністр культури і відпочинку Кулиняк. 10 років будувати ракету Ілона Маска, і потім посадити за її штурвал комбайнера з трактора "кіровець", – висловився у Фейсбуці директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд.

"Тепер можна назвати речі своїми іменами: конкурс в "Мистецький арсенал" та в інших культурних інституціях – це не просто намагання впровадити ручне управління, це – реванш методів та подекуди людей режиму Януковича, – не стримується в емоціях колишній директор Довженко-Центру Іван Козленко, який відмовився брати участь у переобрані на посаду через політичні процеси. – Це просто безумство, що така людина як Кулиняк знов вигулькнув зі смердючого багна минулого. За Януковича він не мав жодної суб'єктності й був лише маріонеткою, функція котрої була підтримувати клептократичний механізм в робочому стані. Вочевидь, з огляду на плани Офіса президента розпочати будівництво в "Мистецькому арсеналі", ці його здібності знов стають у нагоді. ОП потребує "міцного господарника", який врахує при будівництві інтереси всіх сторін. Гидота несосвітенна".

Реакція кандидатів

Наталя Заболотна після скасованного конкурсу написала: "Мабуть, хтось із кимось не домовився!!! Що ж – піду на Івана Купала..може знайду квітку папороті".

Олеся Островська-Люта: "Конкурс не відбувся. Готова взяти участь в новій версії."

Як буде відбуватися повторний конкурс?

В законі "Про культуру" сказано, що повторний конкурс проводиться так само, як і всі інші конкурси на посаду директора державного підприємства у сфері культури.

Процес триває наступним чином.

1. Державне управління справами оголошує конкурс на посаду генерального директора "Мистецького арсеналу". Це буде об'ява на сайті ДУС в розділі "вакансії".

Скоріш за все, повідомлення з'явиться протягом семи робочих днів. Кандидати почнуть подавати документи на конкурс: потрібно мати громадянство України і бути без судимості, мати вищу освіту та стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, володіти державною мовою, мати досвід роботи на керівних посадах.

2. З моменту оголошення конкурсу у ДУС є 30 днів, щоби формувати конкурсну комісію. До її складу має увійти три представники ДУС, три представники трудового колективу "Мистецького арсеналу" та три представники від громадських організацій у сфері культури відповідного функціонального спрямування та орган управління.

ДУС та "Мистецький арсенал" самі оберуть своїх представників і делегують до комісії. Представників від ГО обирає ДУС методом жеребкування.

Жеребкування має бути відкритим, чесним, прозорим. До нього допускаються лише ГО зі сфери культури. Під час жеребкування члени комісії мають опустити конверти з іменами всіх представників в барабан, прокрутить і достати три конверти. В законі сказано, що орган управління забезпечує онлайн-трансляцію жеребкування на своєму офіційному веб-сайті.

Однак ДУС порушило ці положення закону під час останнього жеребкування.

ДУС допустило до жеребкування ГО не зі сфери культури та не було онлайн-трансляції, тому чесність і прозорість були поставлені під сумнів. Жеребкування проводили двічі, і кожен раз воно не ставало відкритішим.

Тому другий етап є надзвичайно важливим.

3. Завершення подачі документів кандидатами. Строк закінчується через 30 днів з моменту оголошення конкурсу.

4. Через три дні, як подача документів завершена, ДУС поширює на своєму сайті список претендентів на крісло гендиректора Арсеналу.

5. Через десять днів, як подача документів завершена, проходить перше засідання конкурсної комісії. На ньому члени оберуть голову комісії, метод голосування за директора Арсеналу – таємний чи відкритий, та проголосують за допущення чи не допущення до конкурсу кожного кандидата, який надіслав документи на конкурс.

6. Ще через сім-десять днів, але можливо і раніше, відбудеться засідання комісії, на якому виступить кожний кандидат на посаду директора, члени комісії поставлять йому запитання, а потім проголосують за директора.

7. Голова ДУС підписує наказ про призначення генеральним директором переможця конкурсу. Наказ має бути підписаний не пізніше двох місяців з дня оголошення конкурсу.

Тобто новий директор "Мистецького арсеналу" буде обраний не раніше як у вересні.

Читай більше

  • П'ять порушень під час підготовки першого конкурсу на посаду директора Арсеналу: змова, конфлікт інтересів, вплив на членів комісії – за посиланням.
  • Хто подавався на перший конкурс і як кандидати хотіли змінити Арсенал: об'єднати з художнім музеєм, змінити назву, знести паркан, створити концертний майданчик – за посиланням.
  • Як проходили вибори директора, які закінчилися повторним конкурсом. Суспільне Культура вело онлайн-хроніку.