У Києві завершився ювілейний "Книжковий Арсенал": як це було

У Києві завершився Х ювілейний "Книжковий Арсенал". Культурний захід тривав 5 днів та зібрав понад 200 видавців, ілюстраторів та інституцій культури.

Цього року фестиваль прийняв на 30 відсотків людей менше ніж у 2019 році. Це пов'язано з карантинними обмеженнями: квитки продавали лише онлайн та на певні часові слоти. Проте велику частину подій можна було дивитися онлайн у безплатній трансляції.

У межах фестивалю відбулося понад 300 подій — презентацій, дискусій, концертів, перформансів, лекцій та 16 виставок. Завершився захід гучним концертом гурту "Жадан і Собаки".

Директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта говорить, що на такій успіх організатори навіть не розраховували:

"Фестиваль готувався в умовах цілковитої невизначеності, обставини, в яких він організовувався, постійно змінювались. Проте настрій команди залишався один — будь-що провести Х Книжковий Арсенал, підтримати бодай трохи середовище книжки, мистецьке середовище, хай і в нетиповий час — у червні замість травня, хай і з мінімальною кількістю відвідувачів. Проте результати перевершили наші очікування — читачі, письменники, видавці, ілюстратори, дизайнери, музиканти, художники зустрілись нарешті разом. А книжка була і залишається для цих людей полем взаємодії".

Книжковий Арсенал

Задля безпеки і свободи дітей та їхніх батьків дитяча частина Х Книжкового Арсеналу вперше розбудована у дворі комплексу. Координаторка Фестивалю Юлія Козловець підсумовує:

"Ми впровадили багато нетрадиційних рішень цього року, робили і продовжуємо робити те, що ніколи не робили до цього червня. Завдяки цим рішенням нам вдалося розвантажити простір будівлі Арсеналу і уникнути скупчень. Відвідувачі і видавці мали більше простору, більше повітря, почувалися вільніше. Ми також зафіксували зворотний зв'язок від усіх і будемо удосконалювати умови участі у Фестивалі на 2022 рік".

Команда ювілейного "Книжкового Арсеналу".

Що відомо

  • "Книжковий Арсенал" проводиться Мистецьким арсеналом з 2011 року. За словами організаторів, його місія — створювати такі взаємодії між людьми, спільнотами, інституціями, коли поєднання естетичного переживання та інтелектуального включення в контексті книги посилює спроможність людини та суспільства.
  • Фокус-тема цьогорічного фестивалю – "Оптимісти Скептики". Її куратором став Ростислав Семків, а запрошений куратором-письменником— Сергій Жадан. Усього було проведено 8 кураторських програм, які створили, окрім зазначених: Ольга Жук, креативна директорка Довженко-Центру, Оксана Хмельовська, керівниця відділу літературної справи Мистецького арсеналу, Оксана Щур, керівниця літературної лабораторії Мистецького арсеналу, Любов Морозова, художня керівниця Kyiv Symphony Orchestra, Ірина Славинська, виконавча продюсерка Радіо Культура, Юлія Козловець, координаторка Книжкового Арсеналу, Тетяна Родіонова, провідна співробітниця відділу літературної справи Мистецького арсеналу.
  • У межах Книжкового арсеналу традиційно відбувся конкурс на "Найкращий книжковий дизайн". Найкрасивішою книжкої України стала "Куди і звідки" творчої майстерні "Аґрафка", яка отримала гран-прі та представлятиме Україну у світовому конкурсі книжкового дизайну Фонду "Buchkunst" та увійде до колекції "Найкрасивіші книги світу".
  • У фінальній день Х Книжкового Арсеналу були оголошені переможці підліткового письменницького конкурсу "Антитвір". Перемогу в ньому здобула 14-літня Ангеліна Гузій з міста Ніжин.

Читайте також

Нові книжки, комікси з Зібровим та еротизм від Клопотенка: екскурсія Книжковим Арсеналом (влог)

Десятка головних новинок до фестивалю "Книжковий Арсенал"

Казки, полуниця та комікси із Зібровим. Як проходить десятий Книжковий Арсенал