На Миколаївщині завершилася основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання

Колаж Єлизавети Усатенко

15 червня завершилася основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Проведення ЗНО пов’язано з скасуванням ДПА. Зважаючи на цей фактор, маємо доволі високий відсоток неявки учасників на пункти ЗНО. Про це в ефірі програми "Сьогодні. Головне" розповів директор Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти Максим Кирпенко.

13 квітня 2021 року відбулося позачергове засідання Верховної ради, де було підтримано законопроєкт, який скасовує обов’язковість проходження державної підсумкової атестації (ДПА) для здобувачів повної загальної середньої освіти у 2021 році. Всі ті, хто планує цього року стати студентами вишів, йшли на тестування попри всі відміни. Учасники, які планували складати ДПА, за власним бажанням не з’являлися на пункти тестування. Тому у нас на окремі предмети явка складала 60-70%. Наприклад, на тестування з географії зареєструвалося в Миколаївській області 3927 учасників, третина на пункти тестування не прийшла, явка склала – 69%.

"Загалом в цьому році залучали 41 пункт – це найбільша кількість пунктів тестування, коли ми залучали по Миколаївській області. 2000-2500 тис. педагогічних та науково-педагогічних працівників працювали на тестуванні. Окремо у нас працювали цього року екзаменатори, які перевіряли роботи, близько 150 осіб по області. Окремо у нас працювали експертні групи і ми залучали близько 20 осіб з Миколаївської області для роботи з експертними групами. Уповноважені особи працювали", – розповів Максим Кирпенко.

За словами Максима Кирпенка, 18-го червня будуть результати з іноземних мов, фізики, математики, 25-го – з української мови, української мови і літератури, історії України, біологія, 26–го – з географії. За таким графіком будуть з’являтися результати в кабінетах учасників.

У кого будуть сумніви стосовно оцінок, у них буде ще декілька днів, щоб звернутися до Українського центру оцінювання якості освіти та подати апеляцію на результат. Щоб їх роботу повторно переглянули й або підтвердили, або змінили оцінку.

На основну сесію учасники реєструвалися взимку. Частина з них одразу реєструвалась на додаткову, наприклад, діти, які навчаються за кордоном, навчаються за різноманітними освітніми програмами: по обміну учнів-студентів, учасники міжнародних змагань, моряки, які в рейсах тощо. А зараз, після основної сесії, реєструються діти, які з поважних причин не змогли взяти участь в основній сесії.

Читайте також: "Майже сто рекламних бордів знесуть у Миколаєві через будівництво тролейбусної лінії"

90% тих, хто зараз реєструється на додаткову сесію, через хворобу не змогли взяти участь у тестуванні. Вони протягом п’яти днів після пропущеної сесії надають до центру заяву на реєстрацію на додаткову сесію, комплект документів, довідку медичну, що підтверджує поважну причину.

Майже 200 дітей по Херсонській і Миколаївській області через хворобу не взяли участь в основній сесії.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber