Депутати міськради Запоріжжя не підтримали петицію про заборону партії "ОПЗЖ" та "Партії Шарія"

Суспільне Запоріжжя

Депутати Запорізької міськради не підтримали петицію щодо заборони партій "Опозиційна платформа - За життя" і "Партії Шарія". Контрпетиція, що закликає міськраду не підтримувати петицію про заборону партій, також не набрала необхідної кількості голосів.

Перед голосування за петицію про заборону партій голова фракції "Партії Шарія" у Запорізькій міськраді Сергій Нікулін звернувся до міського голови та зауважив, що ставити на голосування цю петицію — антиконституційно.

"Згідно з рішенням від міської ради від 2016 року №101 петиція не може бути оприлюднена, якщо її зміст не відповідає повноваженням. Також стаття 4, закону України про політичні партії дає гарантії, а саме гарантії від втручання зі сторони органів державної влади та місцевого самоврядування. Порушується стаття 12 цією петицією, якою гарантується свобода діяльності опозиційних партій, а партія Шарія - це реально опозиційна сила.Тому винесення цієї петиції та голосування за неї є антиконституційним діянням".

Втім, міський голова таки продовжив розгляд петиції та поставив її на голосування. Проголосували за петицію 22 депутати, відповідно рішення не ухвалили.

Нагадаємо, наприкінці лютого петиція до Запорізької міськради щодо заборони партій "Опозиційна платформа - За життя" і "Партії Шарія" набрала необхідну кількість голосів для розгляду. У ній муніципалітет просять звернутися до Міністерства Юстиції України з вимогою заборонити політичні партії "Опозиційна платформа - За життя" та "Партія Шарія". Підстава для звернення, виходячи з тексту петиції - "проросійська позиція даних суб'єктів в умовах війни з Росією".

У березні набрала необхідну для розгляду кількість голосів електронна петиція, яка закликає Запорізьку міськраду не підтримувати петицію про заборону ОПЗЖ і Партії Шарія. У контрпетиції ідеться про те, що петиція №6514 опублікована із порушеннями Положення про електронні петиції, а тому не має бути підтримана.

Цю петицію депутати також не підтримали, "за" проголосували 24 народних обранців.