"Газпром" напоготові. Путін заявив про завершення прокладання першої гілки "Північного потоку-2"

Президент Росії Володимир Путін 4 червня під час "Петербурзького міжнародного економічного форуму" заявив про завершення прокладання труб першої гілки газопроводу "Північний потік-2". За його словами, компанія "Газпром" вже готова до початку газопостачання до Європи.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

"Лінійна робота цілком, включно з морською ділянкою, закінчена. З німецького боку труба підійшла, з російського треба їх трохи підняти й заварити. Все. Але прокладання саме завершене", – заявив Путін.

За його словами, на цьому тижні вже готова російська лінійна частина газового маршруту до початкової точки газопроводу — компресорної станції "Слов’янська", "на яку газ уже поданий": "Таким чином, "Газпром" готовий до заповнення газом "Північного потоку-2".

Читайте також: Данія відкликала дозвіл на будівництво наземної ділянки конкурента "Північного потоку-2"

Додається, що зі слів Путіна "стає зрозуміло, що цілісний газопровід на цей момент іще не існує". Водночас він заявив, що постачання газу першою ниткою може розпочатися приблизно через 10 днів, після того, як усі труби заварять. Однак російський президент додав, що початок газопостачання залежатиме від німецького регулятора.

Він також зауважив, що прокладання другої гілки газопроводу все ще триває: "Росія розраховує завершити її протягом півтора – двох місяців".

Читайте також: Зеленський: "Північний потік–2" – політична зброя Росії"

Що сказав про Україну

Окрім того, російський президент заявив, що РФ "могла б транзитувати через Україну більше газу", але цьому, за його словами, перешкоджає сама Україна, бо не має з Росією "нормальних відносин".

"Ви думаєте, ми маємо всіх годувати? У нас що, обов’язок такий – усіх годувати?.. Вони зараз отримують від нас за транзит 1,5 млрд доларів, отримували б три, чотири, п’ять – самі своїми руками все зламали", – заявив президент Росії.

Що відомо

  • 21 травня Верховна рада закликала Конгрес США повністю зупинити будівництво "Північного потоку".
  • 19 травня стало відомо, що США не запроваджують санкції щодо "Північного потоку-2".
  • У лютому 2021 року страхова компанія АХА вийшла з проєкту "Північний потік-2" через санкції США.
  • У лютому міністри закордонних справ України та Польщі Дмитро Кулеба та Збігнєв Рау закликали США зробити все можливе для закриття проєкту "Північний потік 2".
  • Раніше у січні цього року у Німеччині створили фонд для добудови "Північного потоку 2" в обхід санкцій. Також канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявляла, що газопровід "Північний потік-2" треба добудувати до кінця.
  • Російський газогін "Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року. Разом з іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, що сягають близько 3% від усього ВВП держави.
  • У грудні 2019 року США ввели санкції щодо компаній, які беруть участь у проєкті "Північний потік-2". Санкції торкнулися компаній, що споруджують газопровід, а також топменеджерів цих компаній, які можуть втратити можливість отримати американську візу і зіткнутися з блокуванням транзакцій, пов'язаних з їхньою нерухомістю або активами в США. Згодом Німеччина виступила проти відповідних обмежень.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!