Пожежі, вибухи та травмовані - на Сумщині організували масштабні навчання ДСНС

Суспільне Суми

Вибух, аварійна посадка літака, деблокування травмованих, гасіння лісової пожежі та на газопроводі. Усе це відбувалося 4 червня на навчальному полігоні Міжрегіонального центру швидкого реагування у селі Гаї Роменського району, на Сумщині. Екстрені служби з різних областей України з’їхалися туди на спільні навчання, аби відпрацювати дії під час надзвичайних подій.

З сигналу тривоги розпочинаються навчання рятувальників. Вони відпрацьовують наслідки вибуху. Завдання — врятувати людей, які залишились на верхніх поверхах.

Також треба визначити масштаб аварії та врятувати травмованих з-під завалів і передати медикам. Для цього залучають кінологів. А “важкотрамованих” забирає вертоліт.

Далі займається приміщення, яке вибухнуло. Його заливають вогнегасною піною.

У цей час рятувальники отримують повідомлення про аварійну посадку літака АН-26. У салоні — травмовані пасажири та члени екіпажу.

До навчань залучили і газовиків. Вони ліквідовували наслідки пожежі на газопроводі. Надійшло повідомлення про знайдену на цій території вибухівку часів Другої світової війни. На місце прибули вибухотехніки, які мали перевірити території та знешкодити вибухівку.

ДСНС

Закінчили навчання гасінням пожежі у лісі. Для цього залучають пожежні літаки та вертоліт із водозливним пристроєм.

Після закінчення навчань учасники розповіли про те, як вони впорались. Лікар медицини невідкладних станів Павло Дзюба говорить: встигли надати допомогу сотні травмованих.

“Взаємодія була відпрацьована. У нас працювало сіре сортувальне полотнище — червоне і жовте. Справлятися наче. Якщо брати, наприклад, досвід інших країн, то в інших країнах працюють більш злагоджено і часто взаємодіють між собою служби. У нас. я вважаю, ще недостатньо такої взаємопраці. Такі навчання нас об’єднують і ми вже точно знаємо, де, кому і як працювати”, — сказав він.

Суспільне Суми

Майор служби цивільного захисту з Полтави Ігор Литвишко служить рятувальником 10 років. За цей час, говорить, у навчаннях такого масштабу участь бере вперше: “За легендою, 19 потерпілих перебували в літаку, тобто проводилась евакуація потерпілих, як через дверний отвір і потім уже демонстрували евакуацію потерпілих через люк. Усі люди були з різних гарнізонів, наприклад, і Полтава була, і Сумська область, і рятувальники із центрів реагування. Мабуть, завдяки якійсь підготовці, злагодженості, то рятували швидко, справилися”.

“Швидкість відправки бригад, підготовка бригад, правильний рух. Рух відповідно інших колон і інші аспекти. Взаємодія між підрозділами є одним із ключових питань, тому його треба відпрацьовувати. Так, це завжди важко, але необхідно, тому реалізуємо на практиці”, — каже начальник пункту охорони здоров'я міжрегіонального центру ДСНС України Віктор Кулібаба.

Показові виступи тривали пів години. Після Міністр внутрішніх справ і голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій вручили відзнаки присутнім. На питання Арсену Авакову, чи готові вони до таких пожеж, як у 2015 році на складах “БРСМ-Нафти” під Києвом, яку гасили 8 днів, він відповів: “Ми залучали дрони у “Правого сектора”, бо в нас не було. Сьогодні у нас зовсім інший рівень оснащення і підготовки”.

ДСНС у Сумській області

“Сьогодні в основному відпрацьовували питання, які виникають в літній період. Це і пожежі в природних екосистемах. Це і збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод, пов’язаних з тим, що розпочався відпускний сезон”, — сказав голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін.

ДСНС у Сумській області

Загалом у сьогоднішніх навчаннях взяли участь близько півтисячі учасників.