Двері черкаської музичної школи повернулись після реставрації в Івано-Франківську

Суспільне Черкаси

Старовинні двері Першої музичної школи імені Лисенка повернулися з реставрації. Їх встановили майстри з Івано-Франківська. Про це Суспільному розповіла директорка музичної школи Юлія Темченко.

Двері мандрували більше восьмиста кілометрів Україною. Реставратор Ігор Белегай розповів, що їх потрібно було відновити, бо почали псуватись:

"Вони були в поганому стані. Низ дверей взагалі почав гнити. Ми зняли сім шарів старої фарби. ЇЇ було стільки, що частини різьблених елементів взагалі не було видно".

Фото Ігоря Белегая

Такий вигляд двері мали під час реставрації

Майстри з Івано-Франківська приїхали до Черкас, аби довести роботу до кінця - відреставрувати дверну коробку та встановити двері на місце, де вони провисіли більше ста років.

Юлія Темченко пояснила, що їх реставрували Івано-Франківські фахівці, оскільки майстри вже не один рік відновлюють старовинні двері.

Фото Ігоря Белегая

"У нас є великий 20-тирічний досвід у столярній справі. Ми освоїли фах реставрації, оскільки це наша спадщина і її важливо зберігати, щоб передати нащадкам", – зазначив власник столярно-меблевого виробництва в Івано-Франківську Ростислав Хабурський.

Суспільне Черкаси

Зі слів Юлії Темченко, всі роботи і пересилання поштою повністю оплатив черкасець, який не захотів, аби його ім’я називали.

Читайте також