Країни ОБСЄ засудили Кремль за відмову пояснити нарощування військ біля кордону України

Фото: Facebook

Низка держав-учасниць ОБСЄ висловила жаль з приводу відмови Росії взяти участь у спеціальному засіданні організації, ініційованого Україною, з приводу нарощування присутності російських військ біля українського кордону.

Так, країни-учасниці Нормандського формату Німеччина та Франція оприлюднили спільну заяву з приводу спецзустрічі держав-учасниць ОБСЄ 10 квітня, в якій закликали Москву переглянути свою позицію і виконати свої зобов’язання у рамках Віденського документа.

"Ми також шкодуємо, що Росія не була присутньою на сьогоднішній зустрічі та втратила чергову можливість пояснити свої дії. Адже ми хотіли скористатися можливістю сьогоднішньої зустрічі, щоб поставити свої запитання російській стороні", — йдеться у заяві.

Німеччина та Франція висловили занепокоєння масштабним переміщенням російських військ біля кордону з Україною, зазначивши, що "Росія могла б розвіяти таке занепокоєння, надавши пояснення", але проігнорувала цю можливість. Країни також запевнили у своїй непохитній підтримці суверенітету, територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів.

"Ми хотіли б закликати Росію скористатися механізмами консультацій, передбаченими ОБСЄ та Віденським документом, щодо яких погодилась і Росія, та взаємодіяти конструктивно і в дусі Гельсінкі з усіма зацікавленими державами-учасницями ОБСЄ. Тому ми закликаємо Росію переглянути свій підхід і добросовісно виконати свої політично-військові зобов'язання у рамках ОБСЄ", — говориться у заяві.

Крім того, Німеччина та Франція запевнили, що продовжать свої зусилля у рамках Нормандського формату та вказали на необхідність повного виконання Мінських домовленостей.

"Будьте впевнені, що зобов’язання Франції та Німеччини не похитнуться", — заявили країни-учасниці Нормандського формату.

Читайте також: Гра м’язами чи загроза вторгнення: що відбувається на фронті та у переговорах щодо Донбасу

Канадська місія в ОБСЄ також висловила шкоду з приводу відмови Росії пояснити свою військову активність біля українського кордону.

"Канада шкодує з приводу відмови Росії взяти участь у сьогоднішньому засіданні відповідно до Віденського документу задля пояснення її військового нарощування на кордоні з України та в незаконно окупованому Криму. Росія повинна припинити свої дестабілізаційні дії в та навколо України та докласти зусиль для деескалації", — йдеться у повідомленні місії у Twitter.

Раніше Литва та США також висловили жаль з приводу відмови Росії взяти участь у спецзасіданні ОБСЄ щодо стягування військ до українського кордону.

Що відомо

  • Україна ініціювала проведення 10 квітня спецзасідання ОБСЄ з приводу нарощування російських військ біля кордону з Україною та в окупованому Криму. Проте російська сторона відмовилася від участі у засіданні.
  • 1 квітня 2021 року Головне управління розвідки Міноборони заявило, що Росія готує провокації у зоні ООС та розширює свою присутність на окупованих територіях.
  • Міністр оборони України Андрій Таран заявив, що Росія може звинуватити Україну у "порушенні прав" російськомовних громадян для активізації збройної агресії.
  • Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив, що обстріли на фронті активізувались після рішень РНБО про санкції за фінансування тероризму.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу