Пам'ятки без статусу: черкаські історичні будівлі потребують ремонту

Суспільне Черкаси

Без статусу та можливості робити ремонт нині перебуває Перша музична школа імені Лисенка та Центр дитячої та юнацької творчості у Черкасах. Ці дві історичні будівлі можуть стати окрасою Черкас, розповів Суспільному краєзнавець Сергій Ганницький.

Сергій Ганницький розповів, нині важко провести ремонтні роботи.

Суспільне Черкаси

Людмила Шевченко приїхала до Черкас з Дніпра. Жінка розповіла, що подорожує містами України і їй одразу сподобалася будівля першої музичної школи імені Лисенка.

"Мені подобаються історичні будівлі. Це дуже важливо, що вони є. Сюди я прийшла подивитись на ці дві історичні будівлі, але я бачу, що вони не в дуже гарному стані".

Суспільне Черкаси

Директорка музичної школи Юлія Темченко пояснила, що капітальний ремонт у цій історичній будівлі, спорудженій в 70-х роках 19 століття, так і не проводився. Досі не відновлено і балкон-терасу школи:

"Ремонтів потрібно дуже багато. Ми проводимо реконструкцію будівлі у дворі нашої школи, яка триває з 16-го року. Наступне дуже тяжке питання в нашому приміщенні – це, безумовно, фасад. Фасад я вважаю окрасою нашого міста".

Суспільне Черкаси

Будівля Центру дитячої та юнацької творчості – це колишня жіноча гімназія, проєкт польського архітектора Владислава Городецького.

"Цей проєкт уже початку 20 століття. І він відрізняється певними рішеннями, які тут використані. Тут одне крило, друге крило у вигляді розкритої книги".

Суспільне Черкаси

Як розповіла головна бухгалтерка закладу Ірина Чорна, приміщення не внесено до державного реєстру пам’яток України:

"У нас немає охоронної довідки, щоб проводити якісь ремонтні роботи. Ми не маєм ні на що права. Ніяких робіт ми не можемо проводити".

Суспільне Черкаси

За словами Ірини Чорної, ремонтувати є що. У старому корпусі не один рік протікає дах, лущиться штукатурка на стелі, обвалюється цегла на фасаді.

Очільниця управління культури та охорони культурної спадщини облдержадміністрації Людмила Фіть розповіла, нині в установі працюють, аби ці два заклади – музична школа імені Лисенка та Центр дитячої творчості отримали офіційний статус пам’ятки архітектури. Та коли це станеться — поки невідомо.

Читайте також