ФБР розшукує росіянина, який співпрацював з Деркачем та російською розвідкою

.

Народний депутат Андрій Деркач та російський бізнесмен Костянтин Килимник у співпраці з російською розвідкою намагалися зашкодити зв’язкам між Україною та США. Через це Федеральне бюро розслідувань США оголосило Килимника у розшук.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомило посольство США в Україні.

"Російський агент впливу Костянтин Килимник розшукується Сполученими Штатами за перешкоджання правосуддю. Разом з Андрієм Деркачем та іншими пов'язаними з російською розвідкою особами, він намагався вплинути на вибори у США і зашкодити зв'язкам США з Україною", – йдеться у повідомленні.

Відповідно до оприлюдненого американською розвідкою звіту, США вважають Килимника одним з головних учасників російської агентурної мережі, пов’язаної з Федеральною службою безпеки РФ.

Американська сторона вважає, що ця мережа діяла на території США та України та ставила за мету вплинути на перебіг виборів президента Сполучених Штатів 2020 року. Одним з головних завдань російської агентури в Україні нібито було поширення дезінформації про кандидата в президенти Джозефа Байдена та його родину, і створення таким чином видимості непричетності Росії до втручання у вибори.

При цьому вона також мала нашкодити українсько-американським стосункам та покращити перспективи переобрання Дональда Трампа на другий термін. Крім того, російська агентурна мережа активно поширювала неправдиву інформацію про начебто втручання України у перебіг президентської виборчої кампанії в США 2016 року.

Що відомо

  • 14 жовтня американське видання New York Post опублікувало матеріал про "корупційні схеми" кандидата у президенти США Джозефа Байдена. Автори стверджували, що Байден, нібито, допоміг своєму сину Гантеру влаштуватися в українську нафтогазову компанію Burisma. За кілька днів журналісти New York Post заявили, що сумніваються в достовірності матеріалу, а редактори видання змусили їх підписати текст своїми іменами.
  • 19 травня нардеп Андрій Деркач провів онлайн-брифінг, де розповів, що "отримав від журналістів-розслідувачів" нібито записи телефонних розмов Порошенка та Байдена, які "свідчать про факти державної зради та міжнародну корупцію". За його словами, перша тема записів, які датовані 2015-2016 роками, стосується отримання "$1 млрд в обмін на збереження схем Burisma і міжнародної корупції".
  • В Офісі генпрокурора порушили провадження за фактом "державної зради", після того, як нардеп Андрій Деркач оприлюднив аудіорозмови з голосами, схожими на п'ятого президента України Петра Порошенка й колишнього віцепрезидента США Джо Байдена.
  • Служба зовнішньої розвідки України заявила про проведення інформаційних операцій проти України російськими спецслужбами після того, як депутат Ради Андрій Деркач оприлюднив запис розмови із голосами, схожими на голоси Порошенка та президента Росії Володимира Путіна. У пресслужбі Європейської солідарності назвали плівки "фальсифікатом" і "фейком".
  • У США заявили, що Росія за допомогою Деркача втручається в американські вибори.
  • Колишні посли США в Україні прокоментували "плівки Деркача", вказавши, що розчаровані спробами втягнути Україну у вибори президента США.
  • США анулювали візу українському дипломату, якого підозрюють у зборі компромату на Байдена.
  • Розвідувальні служби США підтвердили участь Андрія Деркача у російській кампанії втручання у вибори президента США.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу