У Франківську громадський ресторан Urban Spase 100 підтримав 7 проєктів

Суспільне Карпати

У громадському ресторані Urban Spase 100 представили переможців, які виграли гранти. Загальна сума становить близько 300 тис. гривень. Серед 7 представлених є як нові – "Ba&Di Freelance" та облаштування диск-гольф парку, так і вже відомі місту проєкти, зокрема, "День вуличноЇ музики", який виграє грант вже вчетверте.

Майже 52 тисячі гривень отримав новий проєкт "Ba&Di Freelance" - соціальне підприємство, яке працевлаштовуватиме пенсіонерів.

"Дуже багато моїх однолітків самотні, у них діти або онуки живуть в інших містах. Тому, бачачи перед собою дві проблеми, - зайнятість сучасних молодих дітей і незайнятість людей мого віку, ми вирішили об’єднати ці дві проблеми і створити простір бабусь і дідусів, які будуть допомагати молодим сім’ям у вирішення їхніх повсякденних проблем", - розповідає ініціаторка проєкту "Ba&Di Freelance" Галина Плотницька.

Ще один проєкт, який отримав грантові кошти, громадська станція-сортування вторинної сировини "СортСмарт". За словами ініціаторки проєкту Марії Федорук, хочуть створити стаціонарну станцію в центрі міста. Адже раніше вторинну сировину збирав smartмобіль, який курсував містом. В новій станції перелік сміття, яке можна здати, не зміниться.

"Те саме, що ми беремо в smartмобілі: скло, пластик, метал, тетрапаки (картонне пакування), папір. Ця станція має бути відкрита і в будні дні, не лише у вихідні. Бо ми отримували багато запитів про те, що люди не встигали здати сміття, оскільки не були в місті", - розповіла Марія Федорук.

Координаторка грантової програми "Urban Space 100" Аліна Корнутій розповідає, які проєкти отримали фінансування цього разу: "До нас подалися урбаністичні проєкти, освітні проєкти, проєкти для дітей, інфраструктурні проєкти. Наш меседж: "Звільни свою енергію". Ми закликаємо до того, що податися на грант не так складно, як може здатися. Це може зробити не тільки обраний чи активіст, а будь-яка людина, яка мріяла щось зробити".

Подати заявку на наступний грантовий сезон можна з 15 березня.

Авторка: Діана Коржук